Продовжуємо ділитися з нашими читачами актуальними новинами у сфері наукометрії. На що варто звернути увагу українським дослідникам?

Традиційний дайджест новин тижня від видання «Наука та метрика»

Чергові оновлення Scopus: перевірка наукових видань

Нещодавно база даних Scopus провела щотижневу перевірку видань, що індексуються платформою. Наразі такі перевірки стали щомісячними. За результатами останньої, не було виключено жодного видання.

Оголошено переможця Премії Юджина Гарфілда

У лютому 2022 році було оголошено про старт подачі заявок на здобуття Премії Юджина Гарфілда. Нещодавно компанія Clarivate оголосила ім’я переможця. Ним став Саїд Уль Хасан, за розробку інновацій у наукових комунікаціях за допомогою штучного інтелекту.

На жаль, на момент оголошення переможців, науковець раптово помер. Від імені видання «Наука та метрика» висловлюємо співчуття родичам та колегам Саїда Уль Хасана. Дякуємо досліднику за його значний внесок в розвиток світової наукометрії та наукових досліджень.  

Міністерство економіки оприлюднило роз’яснення щодо сплати зборів за підтримання чинності патентів в умовах воєнного стану

У роз’ясненні Міністерства економіки України щодо сплати закладами вищої освіти України та науковими установами зборів за підтримання чинності патентів на винаходи та патентів на корисні моделі в умовах воєнного стану вказано, що зупиняється перебіг строків, пов’язаних з охороною прав інтелектуальної власності.

Після припинення дії чи скасування воєнного стану, перебіг строків буде продовжено з наступного дня після оголошення відповідного рішення. Під час дії воєнного стану встановлені законодавством права інтелектуальної власності продовжують діяти й реалізуються суб’єктами права інтелектуальної власності у повному обсязі.

МОН пропонує до громадського обговорення Проєкт наказу «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 13 березня 2014 року № 221»

Метою запропонованого Проєкту є вдосконалення процедури контролю за:

  • використання коштів, одержаних у результаті трансферу технологій;
  • виплатою винагороди авторам технологій та ін.

Надсилати свої пропозиції щодо удосконалення Проєкту можна до 19 вересня 2022 року. Проєкт передбачає усунення низки недоліків, зокрема щодо дублювання відомостей, які подаються до Міністерства освіти і науки.

Horizon4Ukraine – розширення можливостей для науковців з України

В рамках програми Європейської комісії Horizon4Ukraine було розширено перелік можливостей для українських дослідників. Нині на сайті представлено 424 пропозиції і їхня кількість постійно зростає.

Взяти участь у кожному з них дуже просто: необхідно знайти програму, що Вас зацікавила, надіслати мотиваційний лист, у якому буде вказано, чим Ви будете корисні у реалізації проєктів.  

Видання «Наука та метрика» - Ваше оперативне сповіщення про найголовніше!

Попередній випуск дайджесту новин (вересень №1)

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також