Нещодавно відбулась третя атестація наукових установ. Ми продовжуємо слідкувати за перебігом цих подій. Вже були проведені дві перевірки у 2019 році та одна в 2020. Останню атестацію заплановано здійснити до 1 грудня 2020 року.  

Третя атестація наукових установ України

Атестацію проводять спеціальні експертні групи. Критеріями перевірки є ефективність використання коштів, кадровий потенціал, наукова база, публікаційна активність, рівень міжнародної співпраці та інше. Також враховуються напрями роботи установ – медичні, військові, природничі, суспільні тощо.

Більш детально про вже проведені атестації Ви можете прочитати в нашій попередній статті.

Результати третьої державної атестації наукових установ     

Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал "ТОП-5 статей про наукометрію за червень місяць".

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також

Yury Gogotsi
Yury Gogotsi

Yury Gogotsi 2 роки тому

Я не фахівець із наукометрії, але я багато публікую сам, і я трохи знайомий з цією сферою, оскільки часто використовую Scopus, Wеb of Science, Google Scholar та Microsoft Academic. Я не знаю точних критеріїв атестації, про яку ви пишете, але, схоже, вплив роботи не є найважливішим. Весь світ використовує публікації та їх вплив (цитування) в якості ключових критеріїв, принаймні в природничих та технічних науках (тому мої коментарі можуть не бути актуальними для деяких галузей суспільних та гуманітарних наук). Не можу не замислюватися над тим, чому робота членів НАНУ та інших науковців провідних українських наукових установ має настільки мало наочності, впливу та визнання у світі. Це тому, що вони працюють над темами які були важливими десятиліття тому? Це тому, що вони публікують свої праці українською чи російською мовами, а не англійською, якою користуються вчені у всьому світі? Може, ті українські вчені, чиї роботи цитуються (= визнані, мають вплив) повинні очолити наукове підприємство в Україні та показати шлях молодому поколінню дослідників? Я можу навести приклади 4 докторантів з моєї дослідницької групи, які захистилися в цьому році. Я думаю, що деякі академіки мають нижчий показник, ніж вони. Kathleen Maleski https://scholar.google.com/citations?hl=en&user=NrT5USgAAAAJ h-index=21, 2719 citations Christine Hatter https://scholar.google.com/citations?hl=en&user=ei7A_NEAAAAJ h-index=9, 1961 citations Ariana Levitt https://scholar.google.com/citations?hl=en&user=smfBXEoAAAAJ h-index=8, 314 citations Bilen Akuzum https://scholar.google.com/citations?hl=en&user=XT29QwgAAAAJ h-index=6, 460 citations Я використовував Google Scholar, оскільки кожен може отримати доступ до нього без передплати. Scopus або Web of Science можуть дати дещо нижчий h-індекс, але це не змінює висновки. Вченим слід навчитися вибирати важливі теми дослідження з днів їх аспрірантського навчання. Кожен аспірант повинен мати профіль Google Scholar на момент закінчення навчання. Це допомагає їм зрозуміти своє становище в науковій спільноті. Чи може те ж саме вимагати від усіх українських вчених? Якщо роботи ніхто не цитує, це не наука. Це або не нове, або не важливе, або те й інше. Це може бути корисною технологією, але це повинно бути підтверджено патентами та передачею технології в промисловість. Якщо українські вчені хочуть служити своїй країні та допомагати Україні залишатися передовою технологічною країною, здатною підготувати фахівців високого рівня та розвивати передові технології, їм потрібно підняти планку в оцінці своєї роботи та встановити її на рівні провідних установ у світі. Якщо не буде встановлено цілей, прогресу не буде.

2 роки тому

Дякуємо за коментар! Пане, Юрію, ми згодні з Вами. У Вас передові думки, і, якщо в нас буде більше таких активних і прогресивних науковців, наша країна зможе зробити прорив. Ми раді, що Ви написали нам, адже ми знаходимось у пошуках авторів для нашого видання, які мають науково-публікаційний досвід і бажають розкривати актуальні питання та проблеми у сфері наукометрії. Можливо, Вам буде цікаво поділитися своїми думками не лише в коментарі, а й на нашому веб-порталі або друкованому виданні, щоб їх прочитала велика аудиторія, тоді будемо раді співпраці. https://nim.media/forauthors