Що активно читали підписники журналу «Наука та метрика» у листопаді, щоб бути в курсі актуальної інформації зі сфери наукометрії? Головні статті місяця.

У контексті наукометрії: головні статті листопада

Видалення статті з бази даних Scopus. Яка причина?

Для наукометричних баз даних дуже важливі цілісність, актуальність та повнота контенту, який вони індексують. На прикладі бази даних Scopus, ми розглянемо, які існують причини вилучення, відкликання, заміни та видалення статті з бази даних?

Детальніше

Що таке афіліація, і чому вченому так важливо правильно її заповнювати?

Що таке афіліація, і чому вченим так важливо правильно оформлювати свої дані під час публікації в журналах, які індексуються в базах даних Scopus та Web of Science? Відповіді у нашому новому матеріалі. 

Детальніше 

Вченому відмовили у публікації? Які причини цього?

Науковець надіслав свою статтю в редакцію журналу, але отримав відмову у публікації. Чому так сталось? Давайте розберемо головні причини цього? 

Детальніше

Одночасне подання статті в декілька журналів. Позиція Scopus

Кожна стаття, яку пише вчений, має бути оригінальною. Одночасна подача роботи у декілька видань вважається порушенням публікаційної етики. Вчені можуть нехтувати вимогами та подавати свою роботу до декількох журналів, але, здебільшого, такі дії негативно впливають на діяльність науковців. Це може відбуватися лише в деяких рідких випадках, за згодою автора і редактора. Давайте розглянемо це питання детальніше. 

Детальніше 

Заявка на грант: як її підготувати?

Грантове фінансування – важливий інструмент для розвитку діяльності вченого. Багато науковців використовують цю можливість для фінансування своїх досліджень. Але на чому потрібно спершу сфокусувати свій погляд, щоб точно отримати позитивний результат? У нашій статті ми пропонуємо послідовні кроки, які допоможуть вченому грамотно підготувати заявку для участі у гранті. 

Детальніше

Що таке метадані статті? Як вони впливають на її індексацію?

Метаданими статті вважаються її назва, анотація, ключові слова та інформація про автора. Саме ці дані індексуються наукометричними базами даних Scopus, Web of Science. Окрім цього, Ваші колеги, ЗВО, наукові установи та фінансові організації використовують ці параметри для пошуку необхідної для них інформації про Вашу діяльність. Тому дуже важливо чітко фіксувати їх, публікуючи свої наукові роботи. 

Детальніше

Яка користь для вчених від доступу до ScienceDirect?

Раніше ми писали про те, що МОН надає доступ до ScienceDirect. У цій статті ми вирішили дослідити можливості цієї платформи, що вона може відкрити вченому для вдосконалення його наукової діяльності.

Детальніше

Доступ до SciVal. Які переваги для науковців? 

Згідно з наказом про надання доступу закладам вищої освіти і науковим установам до електронних наукових баз даних та визнання такими, що втратили чинність, деяких наказів МОН України, декілька ЗВО України у цьому році отримали доступ до платформи SciVal. Ми вирішили підготувати матеріал, в якому розкажемо, як SciVal зможе допомогти українським науковцям у їхній професійній діяльності. І, можливо, наступного разу до цього списку долучаться й інши українські заклади вищої освіти. 

Детальніше

Ретракція наукової статті: ціль, причини, механізм відкликання? 

Нещодавно ми писали про причини видалення статті з наукометричної бази даних Scopus, сьогодні ми поговоримо більш детально про ретракцію або, іншими словами, відкликання статті. 

Детальніше

Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал «Тренди ринку наукових публікацій: Україна».

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також