У сучасному науковому світі рейтинги почали займати важливе місце під час оцінки роботи наукових установ та закладів вищої освіти, що допомагає оптимізувати їхню мережу, розподіляти фінансування, впроваджувати реорганізацію тощо.  

На фото: Прикарпатський національний університет ім. Василя Стефаника

«SСІmago Journal & Country Rank» – це один із найавторитетніших міжнародних рейтингів на сьогодні. Він є загальнодоступним сервісом, який включає журнали та дослідницькі показники, які розробляються на основі даних, що знаходяться в базі даних Scopus, допомагаючи оцінити і проаналізувати діяльність наукових сфер. Одним з його проєктів є науково-дослідницький ресурс «Scimago Institutions Rankings», який щорічно оцінює діяльність наукових установ та закладів вищої освіти різних країн.

Оцінювання відбувається за складеним показником, який об’єднує наступні критерії

  • Результат досліджень
  • Результати інновацій
  • Суспільний вплив

Цей рейтинг розпочав своє оцінювання наукових установ та ЗВО з 2009 року. З того часу в Україні перше місце серед наукових установ постійно займала Національна академія наук, а серед вишів – Київський національний університет ім. Тараса Шевченка. Але у 2019 році показники дещо змінились.

Ми підготували п'ятірку лідерів ЗВО та наукових установ у світі та в Україні.

«Scimago Institutions Rankings» - п'ятірка кращих наукових установ світу та України

Вперше за 11 років існування «Scimago Institutions Rankings» в його список лідерів увійшов Прикарпатський національний університет ім. Василя Стефаника і одразу посів перше місце.

«Scimago Institutions Rankings» - п'ятірка кращих закладів вищої світу та України

Такий стан речей показує, що активна наукова діяльність ЗВО, грамотне публікаційне планування, сумлінний підхід працівників, якісні дослідження можуть зробити проривний стрибок та підвищити статус університету.

Нагадаємо, нещодавно вийшов графічний матеріал про Impact factor.

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також