Останнім часом Україна стає активним учасником міжнародної співпраці: продовжує вже розпочаті та організовує нові спільні проєкти. Ще одним таким прикладом буде кооперація з литовськими вченими, які разом працюватимуть над дванадцятьма дослідженнями. Це стало можливим завдяки державному фінансуванню зі сторони України та Литви.

Учасниками проєктів стануть вісім ЗВО та чотири наукові організації з різних регіонів нашої країни: Київ, Львів, Одеса, Тернопіль, Харків, Івано-Франківськ.

Теми, які будуть вивчати

  • енергозбереження
  • лікування хвороб
  • екологія
  • новітні технології та матеріали

Перший заступник Міністра освіти і науки України Юрій Полюхович зазначив, що вже довгий час Литва є стратегічним та активним партнером нашої держави, що допомогло за 26 років співпраці створити  38 проєктів. А на сьогодні йде робота над завершенням ще 13-ти. Більше ми працюємо над спільними дослідженнями лише з Польщею.

 

​​​​​​​​​​​​​​


 
Відбірковий конкурс наукових робіт показав активність та зацікавленість нашої наукової спільноти у співпраці з міжнародними представниками. На оцінку було подано 72 проєкти від ЗВО, дослідницьких установ та однієї лабораторії. Вони пройшли незалежне експертне оцінювання зі сторони України та Литви, і найкращі отримали шанс бути реалізованими у життя.

Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал про нововедення щодо оформлення наукових проєктів, міжнародних відряджень та бюджетних грошей.​​​​​​​

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також