З нового року усі ЗВО та наукові установи, які оформили доступ до баз даних Scopus та/або Web of Science, отримали можливість вільно використовувати матеріали видавництва «Springer Nature». Це унікальна нагода для українських дослідників розширити свої пошуки завдяки науковій базі цієї платформи.

МОН забезпечило ЗВО та наукові установи доступом до видавництва Springer Nature​​​​​​​

​​​​​​​Springer Nature – це масштабний видавець наукових журналів та книг міжнародного рівня, яке виникло у 2015 році після злиття компаній «Nature Publishing Group»; «Palgrave Macmillan»; «Macmillan Education»; «Springer Science+Business Media». Видавництво щорічно публікує більше 3000 журналів та 9000 книг з природознавства та медицини. 

Підключення забезпечило МОН за державні кошти та за підтримки Державної науково-технічної бібліотеки (ДНТБ). Доступ вже отримали більше 430 наукових закладів. Видавництво "Springer Nature" набуло певної популярності серед наших вчених, і тепер вони зможуть ознайомитися з повними текстами цієї платформи та готувати якісні статті, а також налагоджувати комунікацію та спільну працю з колегами.    

 

Гендиректор директорату науки Міністерства Дмитро Чеберкус зазначив, що ця подія є продовженням стратегії Уряду у напрямку інтеграції українських вчених у світовий науковий простір та є пріоритетом у роботі МОН. І саме вільний доступ до наукових платформ (Scopus, Web of Science, Springer Nature) такого масштабу та використання робіт закордонних колег допоможе нашим дослідникам вийти на вищий науковий рівень. 

Заклади, які ще не мають підключення, але хочуть отримати доступ до баз даних Scopus та/або Web of Science і одержати доступ до Springer Nature, мають подати заявку до ДНТБ.

Нагадаємо, нещодавно вийшов відео-підкаст #6. Рецензування та його види.  

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також