Гарна новина для всіх науковців: Міністерство освіти та науки продовжує передплату доступу до наукометричних баз даних Scopus та Web of Science, а також надасть доступ до платформ InCites та SciVal​.

Українські вчені отримають доступ до Scopus,  Web of Science, InCites та SciVal

Довідка: у червні минулого року був наданий доступ до баз даних Scopus та Web of Science. У цьому році постало питання, чи продовжувати передплату й надалі, коли МОН має ефективно витрачати кожну бюджетну гривню.

Як зазначив перший заступник Міністра освіти та науки Юрій Полюхович, Комісія, яка аналізувала використання доступу, звертала увагу на кількість пошукових запитів ЗВО. Він зазначив, що вони обов’язково зроблять ширший моніторинг цього питання, адже є такі установи, які не дуже активно користувалися можливістю.

Для підключення або продовження доступу виші мають подати заявку до ДНТБ (Державної науково-технічної бібліотеки України).

Чіткий алгоритм отримання доступу до Scopus та Web of Science можна подивитися у відео від науково-навчального центру компнаії "Наукові публікації - Publ.Science".

МОН підписав договір про передплату Web of Science на 1 рік, а Scopus на 9 місяців. Ці терміни з часом продовжать, але це буде залежати від активного користування цими платформами.

Окрім підписки на ці бази даних буде надано передплату до сервісів "InCites" та "SciVal".

Доступ до SciVal одержать

  • ДНТБ. У бібліотеці доступом зможуть скористатися всі представники наукових установ та ЗВО.
  • П’ять Університетів, які входять до авторитетних рейтингів міжнародного рівня (Times Higher Education та QS World University Rankings.):  
  1. КНУ імені Тараса Шевченка; 
  2. НТУ «Харківський політехнічний інститут»;
  3. НУ «Львівська політехніка»;
  4. Сумський державний університет;
  5. ХНУ імені В. Н. Каразіна.

Ці ЗВО зможуть надати можливість науковцям з інших установ та вишів користуватися платформою.

Доступ до InCites нададуть

Українському інституту науково-технічної експертизи та інформації, де цим доступом зможуть скористатися вчені з інших закладів.

Як наголосив перший заступник Міністра, головним завданням роботи Міністерства є інтеграція української науки у світовий простір, що неможливо без доступу до результатів дослідження вітчизняних та зарубіжних колег.

Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал "Топ-7 статей травня журналу "Наука та метрика".

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також