У наукометричному просторі найбільшими базами даних у світі є Scopus та Web of Science, де індексуються найкращі наукові журнали в галузі технічних, природничих, соціальних та гуманітарних наук. Для кожного вченого - це джерело цінної інформації для пошуку, створення або доповнення своїх дослідницьких робіт. Завдяки цим бібліогрфічним сервісам постійно створюються рейтинги як світового масштабу, так і рівня окремої держави, які демонструють діяльність вченого, наукового закладу та країни і вимірюються за допомогою індексу Гірша.
H-index або індекс Гірша — це один із головних наукометричних показників дослідника, ЗВО та наукової установи у сфері науки та наукометрії. Він був введений фізиком Хорхе Гіршем та націлений на оцінку наукової діяльності вчених-фізиків. Згодом цей показник стали використовувати, оцінюючи досягнення науковців й в інших галузях науки.
Чим більше має публікацій вчений, чим більше його цитують, тим h-index буде вищим. Цей показник допомагає висвітлювати стан дослідницької діяльності та просуватися по кар’єрних сходах у державних та всесвітніх рейтингах, завойовуючи вчений авторитет.
Українські вчені з найвищим індексом Гірша
Поради для підвищення рівня цитування статей
• Частіше публікуйте унікальні наукові статті, особливо в міжнародних рейтингових журналах, що індексуються в Scopus та Web of Science, щоб робота не залишилась без уваги наукового товариства.
• Заводьте та підтримуйте контакти з колегами, які ведуть дослідження у Вашій сфері, працюйте у співавторстві з іншими вченими, особливо якщо Ви тільки починаєте свою дослідницьку діяльність.
• Просувайте дослідження, використовуйте самоцитування (не більше 12% в статті) на свої попередні роботи, прив'язуйте результати експерименту до особистого профілю, оскільки це може допомогти легше знайти статтю у співавторстві.
• Сповіщайте своїх міжнародних колег про публікацію своєї роботи
Автор статті - Андрій Цурган
Нагадаємо, нещодавно ЗВО та наукові установи України отримали доступ до Scopus та Web of Science за кошти держави.