Видання «Наука та метрика» постійно інформує читачів про найбільш актуальні події у вітчизняній та міжнародній сфері науки та досліджень. Про що варто знати вченим цього тижня? Розповідаємо у новому дайджесті новин (серпень №2).

Вагомі події у світі наукометрії: дайджест новин (серпень №2)

Відбулося чергове засідання Атестаційної колегії МОН

9 серпня 2022 року, відбулося чергове засідання Атестаційної колегії Міністерства освіти та науки України, де було обговорено важливі для дослідників питання.

До порядку денного було включено обговорення:

 • Присвоєння вчених звань (професора, доцента, старшого дослідника).
 • Присудження наукових ступенів (доктора наук, кандидата наук, доктора філософії) та відмову у присудженні.
 • Утворення спеціалізованих вчених рад.
 • Формування Переліку наукових фахових видань України.

Supporting Ukrainian Editorial Staff ініціює проведення літньої школи для редакторів наукових видань з України

Supporting Ukrainian Editorial Staff (SUES) – ініціатива для підтримки представників наукових журналів України. У її рамках в серпні-вересні організовано літню школу для редакційних колегій видань. У програму включено такі теми:

 • Індексація журналів у Директорії журналів відкритого доступу (DOAJ).
 • Авторське право та електронні ліцензії.
 • Кращі практики видання журналів.

МОН пропонує для громадського обговорення проєкт постанови «Питання Національних наукових центрів»

Міністерством освіти та науки України зініційовано обговорення проєкту Постанови Кабінету Міністрів України «Питання Національних наукових центрів».

Метою постанови є удосконалення чинного законодавства щодо діяльності наукових центрів, присудження їм статусу «національного» та особливостей проведення наукової діяльності установами, що мають такий статус.   

Зауваження та пропозиції приймаються до 24 серпня 2022 року на електронну пошту державного експерта експертної групи з питань розвитку науки директорату науки та інновацій: prylutska@mon.gov.ua.

НАЗЯВО опублікувало звернення щодо використання російської мови при оприлюдненні наукових досліджень

Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти опублікувало звернення до закладів вищої освіти та наукових установ щодо неприпустимості використання вимоги наукових журналів, фахових періодичних та монографічних видань України, щодо подання анотації або наукових матеріалів російською мовою.   

Холдинг «Scientific Alliance» відзначив шестиріччя

«Scientific Alliance» - один з найбільших наукових холдингів в Україні, Казахстані та країнах Східної Європи, що включає:

 • Прогресивні компанії-лідери - «Наукові Публікації», «Наукові журнали» та «Наукові роботи».
 • Близько 100 штатних та 150 позаштатних висококваліфікованих співробітників, що професійно виконують свої обов’язки, невтомно генерують нові ідеї та втілюють їх у життя.
 • 3 офіси у м.Києві, представництво у м.Львові та філію в Республіці Казахстані.
 • Потужну систему для інформування вчених та проведення освітніх заходів.

Попередній випуск інформаційного дайджесту від видання «Наука та метрика» (серпень №1)

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також