База даних Scopus знову оновила список наукових видань. На сайті компанії «Elsevier» з’явився новий документ, де зазначені журнали, для яких була припинена індексація. На цей раз до списку виключених додали 49 журналів.

Видання без імунітету. Третє виключення журналів зі Scopus

Для того, щоб виданню залишатися в базі даних, йому необхідно постійно демонструвати здатність підтримувати свій статус з року в рік. Адже якість контенту є першочерговим принципом співпраці з наукометричною платформою

Раніше ми писали про причини, які впливають на рішення щодо припинення індексації.

У цьому виключені причинами стали  

  • Do not meet Scopus criteria - не відповідають критеріям Scopus.
  • Radar – перевірка за допомогою системи «Radar».
  • Publication concerns – занепокоєння щодо публікаційних моментів.
  • Ethics concerns – етичні проблеми.

Імунітетом кожного журналу є доброчесна та стратегічна діяльність. Тому публікаційна етика, системи перевірки тощо стають тими інструментами, що допомагають виявляти ознаки невдалого маніпулювання зі сторони видань. Відповідальність та можливість уникнути науково-видавничого зловживання лежить на кожному авторові, редакторі, рецензенті, видавці, установі. Про це потрібно пам’ятати, якщо ми хочемо поповнювати дослідницький вимір актуальними та корисними науковими результатами.

СКАЧАТИ СПИСОК ВИКЛЮЧЕНИХ ЖУРНАЛІВ

Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал "Огляд наукових журналів України: в якому журналі опублікувати статтю?"

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також