Продовжуємо інформувати наукове товариство про найбільш актуальні події зі світу наукометрії у новому інформаційному дайджесті (грудень №3)

Видання «Наука та метрика» інформує про найбільш вагомі події тижня, що минає

Оголошено конкурс проєктів щодо відбудови України у воєнних та повоєнний період від Національного фонду досліджень України

Національний фонд досліджень України оголосив про проведення конкурсу «Наука для відбудови України у воєнний та повоєнний періоди». Конкурс організовується з метою фінансування колективних проєктів, що допоможуть у розв'язання суспільних проблем

Тематика конкурсу: напрями досліджень повинні відповідати актуальним суспільним запитам згідно з переліком пріоритетних напрямків розвитку науки та техніки.

Фінансування конкурсу визначається на рівні до 450 млн грн. Максимальний обсяг фінансування одного проєкту становить 4.5 млн грн.

Термін подання заявок: до 31 січня 2023 року.

DAAD пропонує дослідникам з України взяти участь у наукових конкурсах

Програма DAAD передбачає фінансування наукового перебування в державних або визнаних державою закладах вищої освіти або неуніверситетських дослідницьких інститутах Німеччини. Дослідницьке перебування також може відбуватися в кількох установах.

Подати заявку можуть викладачі університетів, відомі вчені та науковці, які мають докторський ступінь і працюють в університеті чи науково-дослідному інституті у своїй країні.

Програмою передбачені щомісячні стипендії у розмірі 2000 євро для асистентів викладачів, доцентів і викладачів та 2150 євро для професорів, а також інші супутні витрати.

Спланувати заявку з зазначенням фінансування необхідно до січня 2024 року.

Clarivate G20 Scorecard: оновлені дослідницькі показники країн G20

Кожного року компанія Clarivate готує звіт про дослідницьку діяльність та її динаміку в країнах G20. Цьогорічний звіт ілюструє такі висновки:

 • Міжнародний вплив Австралії продовжує залишатися найвищим серед G20 – 1,67.
 • Кількість досліджень материкового Китаю за останнє десятиліття зросла втричі. Однак, більшість з них не виходять в міжнародне середовище.
 • У Саудівській Аравії майже 4/5 усієї продукції виготовляється за сприяння міжнародного середовища.
 • Витрати на дослідження в Південній Кореї є найвищими серед G20.
 • Високі показники впливу також залишаються у Великій Британії.
 • Вплив співпраці Сполучених Штатів Америки є найвищим серед G20, хоча інші країни мають вищий категорійний нормалізований вплив цитування.

Оновлено University Ranking by Academic Performance 2022-2023

University Ranking by Academic Performance – це міжнародний рейтинг академічної успішності, який щорічно оновлюється Інститутом інформатики Близькосхідного технічного університету в Анкарі. Основою рейтингу є відомості InCites, аналітичної платформи від Web of Science щодо якості досліджень, їх кількості, впливу, продуктивності та міжнародної наукової співпраці.

До рейтингу увійшли такі українські ЗВО:

 • Київський національний університет імені Тараса Шевченка.
 • Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна.
 • Сумський державний університет.
 • Національний університет «Львівська політехніка».
 • Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».
 • Львівський національний університет імені Івана Франка.

Оновлено University Ranking by Academic Performance 2022-2023

Компанія «Наукові Публікації» підписала меморандум з Хмельницькою гуманітарно-педагогічною академією

Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія — один із найдавніших педагогічних закладів Поділля. Кожному ВНЗ потрібне постійне вдосконалення його наукової діяльності та видавничих процесів. Це й заклало основу для активної співпраці Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії з компанією «Наукові Публікації, що призвело до підписання Меморандуму.

Партнерство з компанією «Наукові Публікації» гарантує:

 • Комплексну інформаційну та організаційну підтримку між партнерами.
 • Консультаційну роботу з підготовки наукових статей та публікацій, що індексуються в журналах Міжнародної бази даних.
 • Організацію спільних наукових та освітніх заходів.
 • Обмін важливою науковою інформацією.

Попередній випуск інформаційного дайджесту (грудень №2)

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також