Рада молодих учених при Міністерстві освіти і науки України провела дослідження щодо стану фінансування науки в регіонах України та відзвітувала на колегії МОН. Це було зроблено, щоб проаналізувати науково-технічні програми та ступінь розвитку фінансування дослідницької діяльності в областях.
Як відбувався збір інформації?
- Використовувалися відкриті джерела в Інтернеті.
- Аналізувалися відповіді голів обласних держадміністрацій.
- Проводилися регіональні зустрічі та фокус-дискусії.
Результати дослідження
17 областей надали відповіді, що не мають окремої регіональної програми, яка зумовила би науково-технічний розвиток. Але в окремих регіонах передбачені невеликі видатки, що забезпечують фінансуванням дослідницькі заходи і проєкти. Вони є частиною цільових програм з розвитку освіти, молоді, інвестиційної або економічної діяльності областей. Також є області, які зовсім не фінансують наукову діяльність регіону додатковими місцевими коштами.
Як зазначив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет, потрібно залучати до розвитку інноваційної діяльності в регіонах науковців, враховувати досвід університетів, брати участь у різних інноваційних програмах.
Рішення колегії
Створити робочу групу для розробки моделі регіональної програми науково-технічного розвитку та рекомендацій щодо подальшого її впровадження в регіонах України та подання на розгляд колегії Міністерства освіти і науки України.
Завданням робочої групи є моніторинг та аналіз стану фінансування науки в областях України на підставі обласних програм у 2021 році. Це повинно допомогти зміцнити інфраструктуру наукової і науково-технічної діяльності в регіонах, сприятиме залученню відповідних наукових установ до розв'язання проблем науково-технічного розвитку регіону.
До складу робочої групи мають увійти
- представники Ради молодих учених при МОН;
- науковці провідних ЗВО та наукових установ;
- представники громадських організацій тощо.
Ініціативність молодих вчених та підтримка з боку МОН у спробі змінити стан речей в областях з приводу розвитку науки, дарує надію, що позитивним зрушенням бути. Будемо вірити, що усі плани реалізуються найкращим чином.
Інформацію взято з сайту МОН
Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал "Науковий вісник Мукачівського державного університету. Серія «Економіка» запрошує до публікації"