Рада молодих учених при Міністерстві освіти і науки України провела дослідження щодо стану фінансування науки в регіонах України та відзвітувала на колегії МОН. Це було зроблено, щоб проаналізувати науково-технічні програми та ступінь розвитку фінансування дослідницької діяльності в областях.

Як фінансується науково-технічна діяльність в регіонах України?

Як відбувався збір інформації?

  • Використовувалися відкриті джерела в Інтернеті.
  • Аналізувалися відповіді голів обласних держадміністрацій.
  • Проводилися регіональні зустрічі та фокус-дискусії.

Результати дослідження

17 областей надали відповіді, що не мають окремої регіональної програми, яка зумовила би науково-технічний розвиток. Але в окремих регіонах передбачені невеликі видатки, що забезпечують фінансуванням дослідницькі заходи і проєкти. Вони є частиною цільових програм з розвитку освіти, молоді, інвестиційної або економічної діяльності областей. Також є області, які зовсім не фінансують наукову діяльність регіону додатковими місцевими коштами.   

Як зазначив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет, потрібно залучати до розвитку інноваційної діяльності в регіонах науковців, враховувати досвід університетів, брати участь у різних інноваційних програмах.

Рішення колегії

Створити робочу групу для розробки моделі регіональної програми науково-технічного розвитку та рекомендацій щодо подальшого її впровадження в регіонах України та подання на розгляд колегії Міністерства освіти і науки України.

Завданням робочої групи є моніторинг та аналіз стану фінансування науки в областях України на підставі обласних програм у 2021 році. Це повинно допомогти зміцнити інфраструктуру наукової і науково-технічної діяльності в регіонах, сприятиме залученню відповідних наукових установ до розв'язання проблем науково-технічного розвитку регіону.

До складу робочої групи мають увійти

  • представники Ради молодих учених при МОН;
  • науковці провідних ЗВО та наукових установ;
  • представники громадських організацій тощо.

Ініціативність молодих вчених та підтримка з боку МОН у спробі змінити стан речей в областях з приводу розвитку науки, дарує надію, що позитивним зрушенням бути. Будемо вірити, що усі плани реалізуються найкращим чином.

Інформацію взято з сайту МОН

Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал "Науковий вісник Мукачівського державного університету. Серія «Економіка» запрошує до публікації"

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також