Плануєте публікацію в рейтинговому науковому журналі? Перевірте вашу роботу за допомогою check list від видання «Наука та метрика» ще до її подачі. Це допоможе вам проаналізувати науковий матеріал та оцінити шанси на публікаційний успіх.

Як перевірити статтю перед подачею в науковий журнал?

Відповідність контенту

Поставте собі запитання «Чи підходить стаття під цільову тематику наукового видання?» Для цього прочитайте розділ з цілями та специфікою журналу. Ознайомтесь з останніми випусками видання. Здійсніть порівняння за цільовими темами та контент-аналіз.

Виконайте всі вимоги до наукової статті

Перегляньте розділ з вимогами до наукових статей, що подаються до видання. Вивчіть необхідні структурні елементи, необхідні стилі цитування, формат тексту, його оформлення. Окрему увагу зверніть, чи наявні спеціальні вимоги (наприклад, фото чи відео анотація). Без належного оформлення наукової статті під конкретні вимоги видання, існує великий ризик, що ваша робота не буде опублікована. Перевірте керівництво для авторів.

Окрім цього, якщо це керівництво передбачає подання статей з широкого переліку тем та без належного оформлення – це може свідчити про недобросовісність журналу.

Перевірте метадані наукової роботи

Критично оцініть заголовок, анотацію та ключові слова вашого дослідження. Оцініть, чи легко буде вашій цільовій аудиторії здійснити пошук матеріалу за ними. Також проаналізуйте ці структурні елементи в подібних роботах ваших колег. Для більшої їх ефективності ознайомтесь з матеріалом: «Назва, анотація та ключові слова – три стовпи успішного пошуку та цитування статті»

Напишіть супровідний лист

Супровідний лист — це важливий інструмент, що допоможе пояснити редактору журналу, чому ваша стаття підходить і її слід розглянути для публікації. Успішно складений супровідний лист забезпечить більш швидкий та ефективний розгляд вашого матеріалу. Особливо це актуально для журналів з високими наукометричними показниками, де подаються тисячі робіт і високий відсоток відмов для статей.

Скористайтесь стилістичним посібником

В практику рейтингових наукових видань входить формування посібника зі стилю цільового журналу. Фахівці з форматування дбають про те, щоб ваша стаття відповідала Інструкціям для авторів журналу.

Оцініть методологію та авторський підхід

Ви чітко описали свою методологію та підхід? План вашого дослідження, дослідницькі аргументи й позиціювання повинні бути правильно структуровані та сформульовані. Переконайтеся, що ви провели поглиблений технічний огляд своєї роботи. Перевірте вашу роботу на дотримання структури IMRAD.

Перегляд візуальної складової

Переконайтеся, що ви відформатували свої ілюстрації відповідно до технічних рекомендацій щодо графічних елементів цільового журналу. Усі графіки, таблиці та діаграми повинні бути виконаними якісно та професійно, а найголовніше – відповідати темі та специфіці вашого наукового дослідження.

Оформлення цитування

Обов’язково оформіть згадки робіт інших колег відповідно до визначеного стилю цитування. Це ж правило діє тоді, коли ви цитуєте самі себе. Уникайте випадкового плагіату!

Ці правила допоможуть вам перевірити вашу наукову статтю перед тим як подати її у відповідний науковий журнал, а згодом – успішно її опублікувати та зібрати більші показники цитування.

Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал «Research Fronts 2022: найбільш перспективні теми року. Як науковцю обрати «гарячу» тему?»

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також