На сьогодні прослідковується тенденція виникнення шахрайських схем, які проявляються у створенні нашвидкуруч сайтів клонів міжнародних журналів, які обіцяють дешеві публікації та швидку індексацію у наукометричних базах даних, беруть гроші з вчених, припиняють свою діяльність та не виходять на зв’язок з науковцями.

У нашу редакцію надійшов лист з проханням звернути увагу наукової спільноти на те, що у Харкові та інших містах України з’явилася група осіб, які організували сайт-клон міжнародного журналу "Asia Life Sciences". Після експертизи сайту ми прийшли до таких висновків.

1.Журнал "Asia Life Sciences" дійсно існує та індексується у базі даних Scopus з 2011 року, проте саме цей сайт не має ніякого відношення до цього видання.

2.На цьому сайті публікація коштує 195 доларів США, проте офіційний публікаційний внесок значно вищий.

3.У розділі "Питання" надано відповідь «редакції» з приводу публікаційного періоду. Вченим обіцяють рецензування протягом 7 - 10 днів, після чого автор повинен заплатити публікаційний внесок протягом 14 днів і чекати на видання через тиждень. Такі дії суперечать правилам бази даних Scopus, бо публікаційний період у авторитетних міжнародних журналах може бути набагато довшим. Адже професійні редакції забезпечують експертне рецензування, яке може відбуватися від двох тижнів до 6 місяців, і це без періоду індексації, який може зайняти до двох місяців.  

4.Домен журналу https://www.academicspub.com/ був зареєстрований 6 лютого 2020 року. Хоча журнал індексується в Scopus з 2011 року.

Обіцянки швидкої публікації за малі гроші у міжнародному виданні – це беззаперечно заманливо для кожного вченого, але необхідно дуже ретельно перевіряти інформацію про діяльність журналу, його показники, сайт, консультуватися з колегами, звертатися до професійних посередників тощо, щоб не потрапити на вудочку шахраїв. Адже така ініціатива приведе лише до негативних результатів.

Окрім цього, засмучує те, що така діяльність шахраїв підриває репутацію професійних журналів та створює негативні умови для успішного здійснення науково-публікаційної співпраці між вченим, журналом, базою даних.

Оберігайте себе від брехунів, щоб не платити двічі та не нести репутаційних збитків. Обов’язково вимагайте оформлення Договору та гарантій, співпрацюйте лише у рамках правового поля, щоб захистити себе від публікаційних махінацій.

Нашу редакцію цікавить тема хижацьких журналів, фейкових сайтів та клонів, тому, якщо і Ви зіткнулися з такою проблемою, напишіть нам, щоб ми могли разом убезпечити наше наукове товариство від сумнівної співпраці.

Також Ви можете прочитати матеріали нашого видання на тему «хижацькі» журнали, де є рекомендації, на що необхідно звертати увагу під час вибору видання

  1. Що таке «хижацькі» видання, і чому не потрібно вішати цей ярлик на всі журнали? Читати

  2. Як виявити "хижацьке" видання та не потрапити до нього? Читати

Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал "Що такого запропонували учасники премії Юджина Гарфілда, щоб виграти конкурс?"

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також