Уряд планує використати державні кошти, закладені в бюджеті на наукову сферу, шляхом покращення роботи Національного фонду досліджень та створити умови для його перспективного функціонування.

​​​​​​​У найближчому часі планується створення сайту Фонду, електронної системи для подачі наукових проєктів та баз даних, де будуть фіксуватися експерти та дослідницькі розробки. А найголовніше - Фонд розпочне надавати грантову підтримку вченим.

На сьогодні, початок роботи Національного фонду - є одним із наших пріоритетів у роботі, - зазначила Міністр освіти і науки України Ганна Новосад. 

МОН планує, що на початку 2020 року відбудуться перші відбіркові конкурси, за результатами яких, найкращі проєкти отримають державне фінансування на дослідження. Зараз Уряд знаходиться на етапі підписання усіх документів для цього.

Для реалізації плану МОН збільшило фінансування Фонду вдвічі, тепер сума становить майже 526 млн грн. Ці гроші допоможуть українським вченим зрушити з місця та досягати нових вершин у науці.

Майбутні дії

  • Створення офіційного сайту НФД.
  • Розробка програмного забезпечення, яке допоможе сформувати базу експертів для оцінки проєктів та електроної системи, яка дозволить подавати та оброблювати проєкти;
  • Релізація електронної платформи  для досліджень та наукових розробок, що будуть фінансуватися  Нацфондом.

Також гроші будуть йти на діяльність дирекції та комунікацію (участь у міжнародних заходах та відрядженнях).​​​​​​​

Як отримати грант в Україні?​​​​​​​

На що можна буде отримати грант?

  1. На повну або часткову вартість дослідження.
  2. Розвиток матеріально-технічного обладнання та наукової співпраці ( участь у  симпозіумах, конференціях, кооперація з іншими дослідниками, ЗВО, науковими установами та інше).
  3. Стажування, допомога молодим вченим.
  4. Розвиток наукової інфраструктури.
  5. Залучення молоді, яка навчається, до наукової діяльності.
  6. Поширення науки тощо.

Плани Міністерства дуже перспективні, тож чекаємо на їхню реалізацію, що започаткує у найближчому часі прогресивні зміни у сфері української наукометрії та науки.

Нагадаємо, що кілька днів тому вийшов актуальний матеріал про підбір наукового видання для публікації статті.

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також