База даних Scopus є безцінним джерелом інформації для вчених з усього світу. Повний доступ до нього відкриває для науковця багато можливостей, але і з неповним доступом вчений може здобути для своїх досліджень актуальну інформацію. Детальніше про інструменти.
Знайти/оцінити дослідника
Scopus допомагає знайти науковця за допомогою вкладки «Пошук авторів». Необхідно ввести дані автора або його ORCID. Після цього Вам відкривається інформація про тематичну галузь, в якій працює автор, його публікації, співавторів, h-index, можна створити огляд цитування, підписатися на певного науковця, щоб отримувати сповіщення про нові його дії.
Оцінити статтю
За допомогою вкладки «Пошук документів» можна знайти статтю. На її сторінці є багато інформації про неї, бібліографічні деталі. Переглядайте повний реферат і переходіть на сторінку видавця.
Знайти рецензента статті
Scopus допомагає редакторам шукати рецензентів. Можна виконати їхній пошук за ключовими словами, щоб знайти інші документи в тих же галузях та дослідити їхніх авторів. Провести пошук через співавторів.
Порівняти показники журналу
Як зрозуміти, що журнал слідкує за своїм розвитком? Проаналізувати його показники. Головними метриками Scopus є CiteScore, SJR, SNIP, підрахунок документів та посилань. Можна піти далі та проаналізувати роботи з точки зору цитат та виявити найбільш цитованих авторів.
Проаналізуйте потенціал дослідницької галузі
Якщо редактору необхідно розширити аудиторію свого видання, збільшити кількість поданих до нього матеріалів, можна проаналізувати результати досліджень у галузі, виявити прогалини, які журнал може покращити. Це можна зробити за допомогою ключових слів на вкладці «Документи». За допомогою цього буде зрозуміло, чи розвивається галузь, хто є найпопулярніші автори, які журнали публікують результати, проаналізувати географічну приналежність.
Соціальний вплив статті
Соціальний вплив допомагає проаналізувати, як люди взаємодіють з дослідженнями в Інтернеті. Це можна зробити за допомогою онлайн-інструменту Plum Analytics, що вбудовано в Scopus. Plum Analytics створює та класифікує показники за окремими результатами досліджень (статті, книги, матеріали конференцій тощо). Він організовує їх за такими категоріями: використання, захоплення, згадки у медіа та цитати.
Ми перелічили лише декілька способів, які допомагають вченим краще орієнтуватися у базі даних та використовувати її можливості для покращення своєї наукової роботи. Насправді, їх більше, і вивчаючи платформу, вчений розширює свої можливості та впливає на власний професійний розвиток.
Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал "Переваги показника CiteScore. Презентація Еlsevier".