Більшість університетів мають своє наукове фахове видання та й не одне. Мабуть, кожен з редакторів таких журналів хоча б раз задумувались над тим, щоб подати заявку про включення його видання до таких наукометричних баз даних, як Scopus та Web of Science. Але буває так, що через незнання певних вимог до подачі, журнал отримує відмову. Отож, яким критеріям повинно відповідати видання, щоб у нього були шанси на включення в одну з вищезазначених баз даних.

 Включення журналу в Scopus чи Web of Science. Головні рекомендації

Загальні параметри

На кожному сайті журналу повинна бути широко представлена сторінка «Про журнал», на якій написано яким темам присвячено це видання, до яких баз даних входить, чи присутній він на професійних майданчиках. Потрібно вказати, в яких соціальних мережах в нього є аккаунти.

Обов‘язково має бути детально представлена сторінка «Ціль, предметна область та які галузі наук охоплює матеріал видання». У журналу повинен бути вказаний ISSN (друкований та електронний). Виданню бажано мати DOI.

Також до подачі заявки на включення в наукометричну базу даних, журнал повинен вже мати не менше 100 цитувань у відповідній базі.

Публікований матеріал

Всі основні метадані кожної статті, а саме ‒ інформація про автора, назва, анотація та ключові слова ‒ повинні бути представлені англійською мовою. У списку літератури не повинно бути більше 10-12% самоцитування журналу, не менше 50% джерел мають належати виданням, які індексуються в базах даних Scopus або WoS.

Географічна диверсифікація авторів ‒ мінімум 7-8 країн.

Процеси

Видання повинно мати інформацію про тип рецензування, терміни публікації. Обов’язково має бути «Інструкція для авторів», в якій описано рекомендації з оформлення статей,(бажано мати шаблон). Кожному журналу потрібно мати наявну форму про передачу авторських прав, яка заповнюється авторами або під час подачі, або при прийнятті статті до публікації.

Зверніть увагу!

  • Наскільки адекватне маркування томів випусків (повинен бути певний сталий порядок).
  • Зміст кожного номеру має відповідати дійсності.
  • На сайті має бути вказана дата останнього оновлення інформації (поновлювати її необхідно регулярно).

Редакційна колегія

Кожен сайт видання має свою сторінку про редколегію.

Зверніть увагу!

  • Наскільки повно вона заповнена (дані про кожного члена редколегії, контактна інформація).
  • Важлива кількість публікацій редакторів: У головного – мінімум 10 публікацій в певній базі даних, Н-індекс – не менше 5-7; у членів редколегії – мінімум 5 публікацій, Н-індекс - 3.
  • Географічна диверсифікація колегії – 5-7 країн.

Сайт і автоматизація

Важливу роль грає домен, на якому знаходиться сайт видання. Зазвичай більшість сайтів українських журналів розташовані на університетських доменах, але бажано виданню мати свій власний. Треба звернути увагу, як відбувається подача статей: через e-mail чи за допомогою однієї з систем подачі. 

Отже, перед подачею заявки на включення журналу в певну наукометричну базу даних, потрібно провести величезну, роботу щодо аудиту матеріалу, який публікується та особливу увагу звернути на його сайт та інформацію, яка на ньому представлена, щоб довести до доскональності те, що не зовсім відповідає критеріям.

Автор статті: Анасатасія Міщук

Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал "Прості істини під час вибору наукового журналу для публікації статті".

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також