Вітаємо українських вчених з початком роботи Національного фонду досліджень, адже карантин карантином, а працювати потрібно. Нарешті Фонд запрошує дослідників до співпраці та оголошує перші два конкурси наукових проєктів.
1-й КОНКУРС – «НАУКА ДЛЯ БЕЗПЕКИ ЛЮДИНИ ТА СУСПІЛЬСТВА»
Початок 12 травня
Напрями дослідження: екологія; біобезпека людини та суспільства; біомедицина; кібернетична та інформаційна безпека; відповіді на соціально-економічні та гуманітарні виклики в умовах природних і техногенних надзвичайних ситуацій, зокрема, медико-біологічні, економічні, соціальні, психологічні, гуманітарні та культурні наслідки пандемії COVID-19 і шляхи їх подолання.
Загальний обсяг фінансування проєктів: 100 млн грн.
Планують обрати дослідження, які виконуватимуться впродовж одного року (2020) та двох років (2020-2021). На 1 рік під проєкт виділяють 5 млн грн.
Науковий керівник та хоча б 1 виконавець проєкту повинні мати
• науковий ступінь та публікації в журналах, що входять в Scopus та/чи WoS, та/або наукові монографії (для суспільно-гуманітарних наук) у відповідній галузі знань.
2-й КОНКУРС – «ПІДТРИМКА ДОСЛІДЖЕНЬ ПРОВІДНИХ ТА МОЛОДИХ УЧЕНИХ»
Початок 18 травня
Фінансування отримають дослідницькі групи, які складаються з провідних і молодих науковців, що працюють на світовому рівні. Конкурс загальногалузевий.
Обсяг фінансування проєктів: 150 млн грн.
- на проєкт, що триватиме 1 рік (2020-2021) виділятимуть до 10 млн грн;
- на проєкт, що триватиме 2 роки (2020-2022) – до 15 млн грн.
Колектив повинен складатися максимум з 7 науковців.
Умови для керівника проєкту, який працює у математичних, природничих, технічних, біологічних, аграрних або медичних науках:
• Науковий ступінь та не менше 5-ти публікацій за 2015-2020 рр., або не менш 10 публікацій за 2010-2020 рр. у журналах першого (Q1) та другого (Q2) квартилів за класифікацією Journal Citation Reports або Scimago.
Умови для керівника, який працює в гуманітарних, суспільних, економічних або юридичних науках:
- науковий ступінь;
- наукові публікації у журналах, що входять у Scopus і WoS, або є автором наукової монографії (співавтором колективної монографії), виданої (або підготовленої до видання та анонсованої видавництвом) іноземною мовою за межами України, окрім країн СНД;
- є автором (співавтором) наукової монографії, виданої протягом останніх 5 років в Україні, яка (або) здобула нагороду (премію, відзнаку) національних чи міжнародних конкурсів, (або) отримала не менш як дві позитивні рецензії, опубліковані у міжнародних фахових наукових періодичних виданнях.
Більш докладна інформація про ці два конкурси буде опублікована на сайті Фонду 12 та 18 травня. Конкурси будуть проходити онлайн. |
Інформацію для підготовки цього матеріалу було взято з сайту Національного фонду досліджень
Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал про професійний розвиток у сфері науки: що має знати вчений?