Вітаємо українських вчених з початком роботи Національного фонду досліджень, адже карантин карантином, а працювати потрібно. Нарешті Фонд запрошує дослідників до співпраці та оголошує перші два конкурси наукових проєктів.

Національний фонд досліджень України розпочинає перші 2 конкурси наукових проєктів

1-й КОНКУРС – «НАУКА ДЛЯ БЕЗПЕКИ ЛЮДИНИ ТА СУСПІЛЬСТВА»

Початок 12 травня

Напрями дослідження: екологія; біобезпека людини та суспільства; біомедицина; кібернетична та інформаційна безпека; відповіді на соціально-економічні та гуманітарні виклики в умовах природних і техногенних надзвичайних ситуацій, зокрема, медико-біологічні, економічні, соціальні, психологічні, гуманітарні та культурні наслідки пандемії COVID-19 і шляхи їх подолання.

Загальний обсяг фінансування проєктів: 100 млн грн.

Планують обрати дослідження, які виконуватимуться впродовж одного року (2020) та двох років (2020-2021). На 1 рік під проєкт виділяють 5 млн грн.

Науковий керівник та хоча б 1 виконавець проєкту повинні мати

• науковий ступінь та публікації в журналах, що входять в Scopus та/чи WoS, та/або наукові монографії (для суспільно-гуманітарних наук) у відповідній галузі знань.

2-й КОНКУРС – «ПІДТРИМКА ДОСЛІДЖЕНЬ ПРОВІДНИХ ТА МОЛОДИХ УЧЕНИХ»

Початок 18 травня

Фінансування отримають дослідницькі групи, які складаються з провідних і молодих науковців, що працюють на світовому рівні. Конкурс загальногалузевий. 

Обсяг фінансування проєктів: 150 млн грн.

  • на проєкт, що триватиме 1 рік (2020-2021) виділятимуть до 10 млн грн;
  • на проєкт, що триватиме 2 роки (2020-2022) – до 15 млн грн.

Колектив повинен складатися максимум з 7 науковців.

Умови для керівника проєкту, який працює у математичних, природничих, технічних, біологічних, аграрних або медичних науках:

• Науковий ступінь та не менше 5-ти публікацій за 2015-2020 рр., або не менш  10 публікацій за 2010-2020 рр. у журналах першого (Q1) та другого (Q2) квартилів за класифікацією Journal Citation Reports або Scimago.

Умови для керівника, який працює в гуманітарних, суспільних, економічних або юридичних науках:

  • науковий ступінь; 
  • наукові публікації у журналах, що входять у Scopus і WoS, або є автором наукової монографії (співавтором колективної монографії), виданої (або підготовленої до видання та анонсованої видавництвом) іноземною мовою за межами України, окрім країн СНД;
  • є автором (співавтором) наукової монографії, виданої протягом останніх 5 років в Україні, яка (або) здобула нагороду (премію, відзнаку) національних чи міжнародних конкурсів, (або) отримала не менш як дві позитивні рецензії, опубліковані у міжнародних фахових наукових періодичних виданнях.

 

Більш докладна інформація про ці два конкурси буде опублікована на сайті Фонду 12 та 18 травня. Конкурси будуть проходити онлайн.

Інформацію для підготовки цього матеріалу було взято з сайту Національного фонду досліджень
 

Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал про професійний розвиток у сфері науки: що має знати вчений?

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також