Elsevier опублікував новий список журналів, що були виключені з бази даних Scopus. На цей раз їх виявилось всього лише 14. Це дивно, бо у минулі роки, їхня кількість сягала сотень.

Scopus ретельно відноситься до усіх видань, які індексує, і слідкує за їхньою діяльністю. Якщо журнал перестає серйозно ставитися до публікаційних вимог та етики, його обов’язково виключають з бази даних.

Перевірка усіх журналів – це важкий і кропіткий процес, яким займається Комітет з вибору вмісту та консультативної роботи в Scopus (CSAB). Про цю організацію ми нещодавно писали статтю «Хто вирішує долю наукових журналів у Scopus?».

Виключення відбувається з таких причин

  • Гіпервелика чи дуже маленька публікційна активність журналу.
  • Якість матеріалів.
  • Дуже короткий процес рецензування.
  • Сумнівна або відсутня реколегія тощо.

Виключення журналів зі Scopus відбувається до 3-х разів на рік. Ми будемо продовжувати слідкувати за усіма новинами та інформувати наших читачів з цього приводу.

Скачати список можна за посиланням.

Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал про фінансування наукових проєктів. Новий конкурс: Україна – Латвія.

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також