У друк вийшов п’ятий випуск першого українського видання з наукометрії «Наука та метрика». Номер присвячений темі розвитку наукового журналу та його ролі у сучасній сфері наукометрії та науки.

На сторінках цього випуску читачі зможуть дізнатися корисну інформацію про особливості покращення показників наукового видання, критерії включення журналу до бази даних Scopus, залучення нових міжнародних досліджень, останні новини та багато іншої актуальної інформації зі сфери наукометрії та науки. Журнал буде корисним українській науковій еліті, редакторам видань, науковим рецензентам тим, хто цікавиться наукою та активно займається своєю науково-публікаційною діяльністю.

Головні статті номеру

Огляд наукових журналiв Украiни. В якому журналi опублiкувати статтю? Поради, як ефективно пiдiбрати якiсний науковий журнал для конкретних наукових цiлей вченого.

Сучасна IТ-iнфраструктура електронного журналу, що претендує на включення в Scopus та Web of Science. Перелiк основних функцiй та вимог до сайту наукового журналу, який вiдповiдатиме стандартам мiжнародних баз даних.

Включення журналу в Scopus та Web of Science. Як потрапити до категорї «А»? Головнi кроки процесу включення наукового журналу в Scopus та Web of Science.

Як визначити недоброчесний науковий журнал? Чи знаете Ви рiзницю мiж «виданням-хижаком», «фейком» або «клоном»?

Шлях наукової розробки: вiд iдeї до патенту. Яким чином в Украiнi вiдбувається комерцiалiзацiя вчених розробок? Аналiз та шляхи покращення ситуацii у сферi наукових патентiв.

Читати весь випуск

Ознайомитися з усім змістом журналу можна на сайті «Наука та метрика», у розділі «Випуски». Кожен бажаючий може підписатися на видання, зареєструвавшись на сайті журналу та скачати його на безоплатній основі. Чотири попередні випуски також знаходяться у вільному доступі.

Редакція журналу «Наука та метрика» відкрита до співпраці. Ми запрошуємо представників вченої еліти долучатися до формування потужного інформаційного ресурсу, який буде направлений на допомогу науковцям та розвиток сфери української наукометрії і науки в нашій державі та за її межами. Нам важливі Ваші думки, досвід та пропозиції.

Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал "Наукові парки потребують трансформацій. Пропозиції МОН".

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також