13-те засідання українсько-німецької робочої групи з науково-технологічного співробітництва знаменувало підписання Боннської заяви першим заступником Міністра освіти і науки України Миколою Кизимом. Документ є спільною декларацією країн Європейського дослідницького простору щодо свободи наукових досліджень та вільного руху дослідників. Заява визначає принципи та цілі наукових досліджень, як основу для міжнародного співробітництва в галузі науки, досліджень та інновацій.

 

Як зазначив Микола Кизим, для вітчизняних вчених інтеграція до Європейського дослідницького простору є важливим інструментом поглиблення співпраці з науковою спільнотою ЄС, а для держави – інструментом адаптації стандартів і норм Європейського Союзу у сфері науки та інновацій.

Боннську заяву було ініційовано Федеральним міністерством освіти і науки Німеччини в межах головування в Раді Європейського Союзу та прийнято 20 жовтня 2020 року в м. Бонн в межах Міністерської конференції з питань Європейського дослідницького простору. 

Окрім Боннської заяви, нещодавно Міністерство затвердило оновлену дорожню карту інтеграції України до Європейського дослідницького простору, що забезпечить

  • гармонізацію політики у сфері науки та інновацій відповідно до стандартів та норм ЄС;
  • розширення доступу до наукових та інноваційних програм ЄС;
  • розвиток дослідницьких інфраструктур України та їхню інтеграцію до дослідницьких інфраструктур ЄС;
  • створення сприятливих умов для міжнародної та міжгалузевої мобільності вчених;
  • застосування комплексного гендерного підходу у сфері науки та інновацій;
  • застосування принципів відкритої науки та використання інструментів відкритого доступу ЄС;
  • розвиток інноваційної інфраструктури з урахуванням кращих європейських практик;
  • інтернаціоналізацію наукових досліджень та інновацій за межами ЄС.

ЄДП (Європейський дослідницький простір) – це майданчик для країн-членів ЄС та асоційованих країн, побудований для формування консолідованої політики у сфері досліджень та інновацій і забезпечення вільного руху дослідників та знань.

Інформацію взято з сайту МОН

Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал «Редизайн інтерфейсу бази даних Web of Science. Що нового?».

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також