2 листопада 2021 року, Верховна Рада України прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти». Його метою стало усунення правових колізій, що виникли через рішення Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 13 жовтня 2021 року. Наразі закон направлено на підпис Президенту України. Після підписання, процес проведення відбору нового складу НАЗЯВО буде відновлено повною мірою.

Ілюстрація: НУХТ

Що передбачає Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти»?

  • Внесення змін до Закону «Про вищу освіту» щодо принципів формування складу Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.
  • Внесення змін до Закону «Про освіту», що стосуються діяльності членів НАЗЯВО.
  • Конкурс щодо обрання членів НАЗЯВО, розпочатий до набрання чинності цього Закону, припиняється у день набрання чинності цього Закону.
  • Кабінет Міністрів України має право затвердити тимчасовий склад Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти без проведення конкурсу.
  • Протягом одного місяця з дня набрання чинності цього Закону необхідно розпочати процедуру проведення конкурсу щодо обрання членів НАЗЯВО.

Повний текст Закону тут. 

Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал « Триває конкурс проєктів з наукових досліджень та інновацій «Горизонт 2020» »

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також