Щорічно, 10 листопада, у всьому світі відзначають День науки, а точніше – Всесвітній день науки в ім'я миру та розвитку (World Science Day for Peace and Development).

Вперше про впровадження Дня науки на міжнародному рівні почали говорити у 1999 році на Всесвітній науковій конференції (нині – Всесвітній науковий форум, World Science Forum) у Будапешті. Там була визначена необхідність у глибшій взаємодії суспільства та науки. Однак, офіційно Всесвітній день науки було запроваджено ЮНЕСКО у 2001. А з 2002 його відзначають на міжнародному рівні.

Кожного року ЮНЕСКО проводить масштабну роботу щодо популяризації Всесвітнього дня науки, з метою відновлення міжнародних зобов’язань у сфері науки за мир і розвиток. У цей день заведено наголошувати на важливості науки для досягнення миру та розвитку в усьому світі, підкреслювати необхідність відповідального користування наукою на благо суспільства, вшановувати наукові традиції та популяризувати наукові досягнення.

«Наука та метрика» вітає з Всесвітнім днем науки всіх учених - на вас покладена велика місія та, одночасно, і велика відповідальність. Успіхів у наукових відкриттях!

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також