Міністерство освіти і науки України підготувало певний звіт та план дій, що направлені на зміцнення системи освіти і науки в нашій державі у найближчий час. Ми виписали ті пункти, що стосуються сфери науки та наукометрії.

Наукові парки

Уряд схвалив проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо активізації діяльності наукових парків». Міністерство пропонує суттєві трансформації для покращення ситуації у цій сфері. Метою змін є збільшення ефективності діяльності наукових парків і комерціалізації результатів досліджень. Детальніше про проєкт читайте за посиланням.

Реформи в Національній та галузевих академіях наук

Створені робочі групи, які будуть займатися реформуванням цих установ, до яких залучені вчені, що працюють в наукових установах та ЗВО, представники Наукового комітету Національної ради України з питань розвитку науки і технологій та громадськості тощо. Наразі вони займаються розробкою Плану заходів з реформування, який подадуть до МОН.

Підтримка трансферу технологій на державному рівні

МОН підготувало проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання діяльності у сфері трансферу технологій». Наразі він знаходиться на етапі погодження. Сьогодні провадження на ринку наукових розробок ЗВО та наукових установ є важливим пріоритетом  розвитку наукової сфери. Ухвалення цього проєкту допоможе покращити державну підтримку. Планується надання доступу до економічної та патентної інформації з іноземних джерел, впровадження механізму закордонного патентування, надання субсидій проєктам, що потребують високотехнологічного виробництва, спрощення в критеріях в договорі про трансфер технологій тощо.

Термін дії всіх спеціалізованих рад продовжено

Усі здобувачі наукових ступенів зможуть захистити свої дослідження до 15 травня 2021 року. Наказ МОН продовжив термін дії всіх спеціалізованих вчених рад та дозволив проводити засідання за допомогою відеозв’язку.

Розвиток українських е-інфраструктур до 2023 року

МОН надіслало до центральних органів виконавчої влади проєкт Концепції реалізації державної політики розвитку української е-інфраструктур до 2023 року.

У чому полягає завдання е-інфраструктур?

Отримання, зберігання, управління та інтеграція наукових даних, їхній аналіз, візуалізація, обчислення та комунікації. Запровадження е-інфраструктур буде корисним для розвитку будь-якої дисципліни.

Збільшено обсяг виплат українським полярникам

Обсяг виплат збільшено у 2,5 разів вперше за 20 років. Це поширюється і на теперішній склад 25-ї Української антарктичної експедиції (УАЕ).

Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал «Цикл вебінарів з наукометрії. Реєстрація відкрита».

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також