Нещодавно МОН підготувало звіт щодо фінансування наукової та науково-технічної діяльності за 2020 рік. У минулому році на реалізацію наукових робіт, науково-технічних експериментальних розробок, участі в наукових заходах, інтеграції до європейського та світового дослідницького простору з Державного бюджету України було виділено близько 1,5 млрд гривень.

Звіт про фінансування наукової та науково-технічної діяльності за 2020 рік

Діяльність 152 закладів вищої освіти та наукових установ фінансувалися за рахунок бюджетних коштів, а тематика досліджень ЗВО та НУ охоплювала більш ніж 300 наукових тематичних напрямів в усіх галузях наук.

У 2020 році за кошти загального фонду бюджету виконувалися

  • 751 наукова робота, у тому числі 319 фундаментальних досліджень на суму 278 млн 729 тис. грн;
  • 375 прикладних досліджень на суму 280 млн 838 тис. грн;
  • 57 науково-технічних розробок на суму 38 млн 588 тис. грн.

► Загальна вартість зведеного тематичного плану ЗВО та НУ МОН у 2020 році, тобто робіт, які фінансувалися як переможці конкурсних відборів, становить 700 млн 969 тис. грн. Ці роботи відповідали пріоритетним напрямам розвитку науки і техніки, а також тематичним пріоритетним напрямам кожного ЗВО та НУ. 

► Закінчено 170 фундаментальних досліджень, 210 прикладних досліджень, 42 науково-технічні розробки, які за своєю тематикою стосувалися таких наукових напрямів як радіаційна та медична фізика, біофізика, спінтроніка, матеріалознавство тощо.

► Профінансовано 191 роботу молодих вчених на суму 102 млн 812 тис. грн, що становило 14,7% від загального обсягу коштів, виділених у 2020 році на щорічний конкурсний відбір проєктів досліджень і розробок.

► Проведено два конкурси проєктів із виконання наукових досліджень і розробок: «Наука для безпеки людини та суспільства» та «Підтримка досліджень провідних та молодих учених». За результатами конкурсів укладено 216 договорів про надання грантової підтримки на загальну суму 255 млн 301 тис. грн.

► Вручено п’ять Премій Кабінету Міністрів України за розроблення і впровадження інноваційних технологій. Розмір кожної – 200 тис. грн. 

► Фінансування 122 двосторонніх науково-дослідних проєктів.

► Учасники програми «Горизонт 2020» підписали 228 грантових угод на загальну суму близько 45,8 млн євро.

Джерело

Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал "Результати розіграшу від видання "Наука та метрика"

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також