МОН України веде активну політику, яка направлена на допомогу молодим вченим з їхньою науковою діяльністю, що буде сприяти створенню умов для активної мотивації молодої наукової спільноти.

У 2016 році Міністерство освіти і науки започатковувало конкурс для молодих вчених аби підтримати покоління науковців, які стоять на початку своєї дослідницької кар’єри. Тоді на конкурсний відбір було подано 439 проєктні роботи. На реалізацію найкращих у бюджеті закладалось 12 млн грн.

Конкурс для молодих вчених 2019

У цьому році молоді вчені надіслали на конкурс до 316 наукових проєктів,  а на підтримку найкращих в бюджеті заклали рекордну суму – 100 млн грн. Таким чином, кожна окрема робота отримає більше фінансової підтримки, що має підвищити їхню якість та результативність.

Перевіряла та обирала найкращі праці спеціальна Експертна рада, до якої також входять молоді дослідники. Оцінювали кожну роботу 5 експертів. Цікаво зазначити, що експертиза показала ріст якісних досліджень у цьому році у порівнянні з 2016: 4 роки тому серед 439 робіт лише 32 праці були високого рівня, а 48 – низького. У цьому році тенденція змінилась. Серед 316 робіт 78 – високого рівня і лише 14 низького.

 

Зі слів першого заступника Міністра освіти і науки Юрія Полюховича, такі цифри демонструють розуміння молодими науковцями, що неякісні розробки не мають шансів пройти відбір. Конкурсна програма об’єднує тих, хто хоче дійсно створювати якісні відкриття.

Які напрями досліджень обирає наукова молодь?

Проєкти обирали за різними напрямами, серед яких: матеріалознавство, нанотехнології, демографічні зміни, нові технології чистого будівництва та охорони навколишнього середовища тощо. Молодь цікавить рішення саме актуальних проблем сьогодення.

                           ​​​​​​​

Фінансування проєктів молодих вчених почнеться з 2020 року.

Нагадаємо, що вийшов матеріал про дослідження без індексації: чи вважається воно закінченим?

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також