Підготовка заявки на фінансування може бути складним процесом для багатьох дослідників. Як полегшити цю справу? Які є інструменти, перевірені часом, що допоможуть науковцю правильно підготувати запит на грант?

Леслі Томпсон, віце-президент з наукових та державних відносин компанії "Elsevier", експерт з фінансування досліджень, розкриває 3 найкращі стратегії, як отримати фінансування.

3 поради, які допоможуть отримати фінансування дослідницького проєкту

Думайте як спонсор

Останній час дослідницька спільнота гуртується для подолання важливих проблем, які стосуються всього світу. Для прикладу, боротьба з Covid-19. Виклики сьогодення диктують напрямок та грошову підтримку. Інвестори намагаються показати, як фінансовані ними дослідження сприяють вирішенню актуальних проблем.

Якщо кандидати розуміють це, вони досягнуть успіху у своїй меті. Підготуйте відмінне портфоліо. Продемонструйте, що Ваші дослідження мають вплив поза наукової системи. Покажіть, що отримані результати впливають на суспільство. Ці чинники важливі для фінасуючої сторони.

Показники, що допомагають створити аргумент на Вашу користь

- Використовуйте базу даних досліджень Scopus, SciVal тощо для визначення галузей досліджень, які допомагають вирішити актуальні проблеми.

- Завдяки наукометричним платформам знаходьте ключових авторів у конкретній галузі досліджень, аналізуйте їхні показники, вплив.

- Перегляньте, чи є компанії, які працюють над конкретними дослідницькими ідеями. Подумайте, до яких Ви могли б звернутися, які є «привабливими» для фінансиста.

Знайте свого спонсора

Ознайомтеся з діяльністю спонсора, які дослідження він фінансує, якої стратегії притримується. Дайте відповідь на такі питання:

  • як Ваша пропозиція допоможе йому реалізувати його стратегію; 
  • чи є у Вас правильні партнери;
  • чому саме Ви маєте отримати фінансування. 

Коли Ви повністю розумієте стратегію фінансуючої сторони і те, чого вона прагне досягти, стає значно легше створити пропозицію, яка приверне увагу.

Не втрачати надію

Спонсори постійно отримують більше пропозицій, ніж вони можуть реально охопити. Тому хороша підготовка, сильна команда, виконання усіх попередніх порад, правильне позиціонування і посил неодмінно допоможуть інвестору вибрати саме Ваш проєкт. І, якщо Ви ще не отримали позитивну відповідь, найголовніше - не здаватися, а вдосконалювати свої дослідження, пропозицію і діяти.

Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал "Наукова стаття сучасної епохи: від друку до оцифровування". 

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також