Вибір правильного журналу для публікації є актуальним питанням для кожного вченого, якому важлива його наукова діяльність. Який існує алгоритм пошуку видання? На що вченому звертати увагу, щоб обрати той журнал, який максимально підійде для його роботи?
Порада №1. Способи пошуку видання
Якщо Ви маєте намір опублікувати свою статтю у міжнародному виданні, скористайтеся журнальним пошуком. Більшість провідних видавництв надають безкоштовний доступ до такого інструменту як «Journal Finder»:
- Elsvier Journal Finder.
- Springer Nature Journal Suggester.
- Wiley Jounal Finder.
- Cofactor Journal Selector тощо.
Також використовуйте усім відомі сервіси: Scopus, Scimago Journal&Coutry Rank, Web of Science Master Journal List.
Порада №2. Тип статей та оформлення роботи
Перед подачею своє статті, дізнайтесь, якого типу роботи приймає видання (стаття, огляд, тематичне дослідження). Ознайомтеся з вимогами до оформлення рукопису. Знання політики журналу та виконання цих критеріїв до подачі збільшить шанси на публікацію та збереже час досліднику.
Порада №3. Досвід колег
Активно спілкуйтеся зі своїми колегами, частіше обговорюйте публікаційні теми. Можливо, хтось з них вже публікувався у обраному Вами журналі і може поділитися важливими нюансами публікації. Так само і Ви можете допомогти колезі з його задачами.
Порада №4. Показник журналу
Дуже важливо враховувати показник журналу, який впливає на престиж видання. Але також необхідно дивитися, які вчені публікуються в цьому журналі. Дізнайтеся, хто вони, дослідіть їхню діяльність, інші публікації. Проаналізуйте, чи є подібність у Ваших роботах. Це також допоможе сформувати певне розуміння щодо діяльності, статусу журналу.
Порада №5. Періодичність виходу статей
Зверніть увагу на публікаційну частоту (щомісяця журнал виходить, 1 раз у квартал, двічі на рік тощо), кількість наукових робіт у випуску. Перегляньте хронологію процесу рецензування.
Порада №6. Популярні статті колег
Підіть від зворотного – знайдіть важливі та популярні статті у Вашій темі та подивіться, в яких журналах вони були опубліковані. Випишіть собі 1-3 журнали. Якщо перше видання відхилило роботу, Ви вже знаєте, куди можна ще подати свою статтю.
Додаткові поради
- вивчайте цілі та обсяг журналу, завжди переглядайте «Посібник для авторів»;
- теми журналу мають відповідати Вашій галузі досліджень;
- деякі журнали приймають статті лише після запрошення автора. Майте це на увазі.
- одночасне подання статті в декілька журналів забороняється публікаційною етикою.
Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал "Як Elsevier сприяє розвитку наукових досліджень у Великій Британії?"