Вибір правильного журналу для публікації є актуальним питанням для кожного вченого, якому важлива його наукова діяльність. Який існує алгоритм пошуку видання? На що вченому звертати увагу, щоб обрати той журнал, який максимально підійде для його роботи?

6 експрес-порад пошуку видання для публікації

Порада №1. Способи пошуку видання

Якщо Ви маєте намір опублікувати свою статтю у міжнародному виданні, скористайтеся журнальним пошуком. Більшість провідних видавництв надають безкоштовний доступ до такого інструменту як «Journal Finder»:

  • Elsvier Journal Finder.
  • Springer Nature Journal Suggester.
  • Wiley Jounal Finder.
  • Cofactor Journal Selector тощо.

Також використовуйте усім відомі сервіси: Scopus, Scimago Journal&Coutry Rank, Web of Science Master Journal List.

Порада №2. Тип статей та оформлення роботи

Перед подачею своє статті, дізнайтесь, якого типу роботи приймає видання (стаття, огляд, тематичне дослідження). Ознайомтеся з вимогами до оформлення рукопису. Знання політики журналу та виконання цих критеріїв до подачі збільшить шанси на публікацію та збереже час досліднику.  

Порада №3. Досвід колег

Активно спілкуйтеся зі своїми колегами, частіше обговорюйте публікаційні теми. Можливо, хтось з них вже публікувався у обраному Вами журналі і може поділитися важливими нюансами публікації. Так само і Ви можете допомогти колезі з його задачами.

Порада №4. Показник журналу

Дуже важливо враховувати показник журналу, який впливає на престиж видання. Але також необхідно дивитися, які вчені публікуються в цьому журналі. Дізнайтеся, хто вони, дослідіть їхню діяльність, інші публікації. Проаналізуйте, чи є подібність у Ваших роботах. Це також допоможе сформувати певне розуміння щодо діяльності, статусу журналу.

Порада №5. Періодичність виходу статей

Зверніть увагу на публікаційну частоту (щомісяця журнал виходить, 1 раз у квартал, двічі на рік тощо), кількість наукових робіт у випуску. Перегляньте хронологію процесу рецензування.

Періодичність виходу статей у журналі

Порада №6. Популярні статті колег

Підіть від зворотного – знайдіть важливі та популярні статті у Вашій темі та подивіться, в яких журналах вони були опубліковані. Випишіть собі 1-3 журнали. Якщо перше видання відхилило роботу, Ви вже знаєте, куди можна ще подати свою статтю.

Додаткові поради

- вивчайте цілі та обсяг журналу, завжди переглядайте «Посібник для авторів»;

- теми журналу мають відповідати Вашій галузі досліджень;

- деякі журнали приймають статті лише після запрошення автора. Майте це на увазі.

- одночасне подання статті в декілька журналів забороняється публікаційною етикою.

Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал "Як Elsevier сприяє розвитку наукових досліджень у Великій Британії?"

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також