Протягом 140 років компанія "Elsevier" допомагає вченій спільноті Великої Британії розвивати наукову сферу різними шляхами. На це впливає те, що глобальний центр передових технологій Elsevier розташований у Лондоні, що дозволяє отримувати доступ до величезного наукового контенту держави у галузі технологій. Яким саме чином відбувається допомога?

Як Elsevier сприяє розвитку наукових досліджень у Великій Британії?

Дослідження та інновації

Elsevier пропонує свій досвід та глибинну аналітику, що допомагають партнерам у галузі (уряду, академічним та корпоративним дослідникам, керівникам досліджень, науковцям, лікарям, медсестерам, медичним працівникам, їхнім студентам) робити прориви. Компанія розвиває партнерські відносини з університетами Великої Британії, що включає:

  • спонсорство науково-дослідних проєктів;
  • стипендії;
  • підтримку дослідників на початковій стадії кар’єри;
  • ініціативи щодо розширення інклюзії та різноманітності досліджень;
  • нагороди за визнання та відзначення досліджень світового класу, що відбуваються у Великій Британії.

Розглянемо деякі з них детальніше.

Дослідницька база Великої Британії – це світовий рівень. У портфелі журналів країни більше 2600 видань, до яких входять відомі на весь світ «The Lancet», «Cell» тощо. На Велику Британію припадає понад 6% світових дослідницьких статей та майже 14% найбільш цитованих робіт. Згідно з Scimago Journal&Country Rank за обсягом наукових досліджень Велика Британія посідає третє місце, поступаючись США та Китаю.

Elsevier прагне підтримувати британську економіку знань та її наукову базу. Компанія вважає, що поєднання якісного вмісту та технологій є ключовим рушієм спільного, всеохоплюючого та прозорого дослідницького світу, де дослідники можуть ділитися знаннями та спиратися на роботу один одного для досягнення наукових та медичних результатів.

4 основні наукові напрямки, на яких зосереджена компанія «Elsevier»

- Аналіз результатів досліджень, включаючи вплив, використання та розвиток аналітичних можливостей компанії.

- Сприяння інклюзивним дослідженням, включаючи відкриту науку, різноманітність та вдосконалення досліджень.

- Забезпечення відтворюваності досліджень та захист цілісності наукових записів.

- Партнерство з науковими колами, неурядовими та корпоративними організаціями.

Як відбувається підтримка дослідників у STEM?

  • Співпраця з американсько-британською комісією Фулбрайта з 2011 року.
  • Завдяки нагородам Elsevier «Early Career Researcher UK Awards» компанія визнала та винагородила 35 дослідників за те, що вони зробили значний внесок у свою галузь та позитивно вплинули на суспільство.
  • Співпраця з Оксфордським університетом дозволила п’ятьом дослідникам-математикам претендувати на міжнародну конкурентоспроможну трирічну програму стипендій. Завдяки ній дослідники зможуть працювати разом і навчатись у видатних вчених-академіків.
  • З 2017 року Elsevier підтримала сім центрів підготовки докторів наук у п'яти університетах Великої Британії:  Lancaster, Imperial, Southampton, Cambridge and Oxford.

Відкритий доступ

Відкритий доступ є невід’ємною частиною прагнення компанії до спільного, всеохоплюючого та прозорого дослідницького світу, де автори, дослідники та наукові установи можуть ділитися знаннями та спиратись на роботу один одного для досягнення результатів. Elsevier пропонує широкий спектр варіантів відкритого доступу, щоб задовольнити різноманітні потреби дослідників у всьому світі.  У 2020 році британські дослідники опублікували понад 17 000 статей у журналах Open Access.

Співпраця з комапнією "Elsevier" дійсно надає вченим в Великої Британії багато можливостей для розвитку їхньої діяльності та прориву країни у дослідницькому напрямку. Для нас це гарний приклад, який демнострує постійний рух компанії, що розвиває сферу науки та наукометрії, знаходиться у пошуках нових колаборацій, проєктів, актуальних рішень та напрямків розвитку. 

Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал "У чому різниця між індексами Web of Science: SCI та SCIE, і куди зник Science Citation Index?"  

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також