Розробники платформи Web of Science оцінили роботу бази даних Scopus та створили аналог їхнього авторського профілю «Author Search», який знаходиться в режимі тестування і націлений допомогти контролювати, берегти час вченого та демонструвати його наукометричні показники.

​​​​​​​Web of Science запустили у тестовому режимі бета-версію профілю автора.​​​​​​​​​​​​​​

Пробна версія авторського профілю у Web of Science дуже схожа на профіль вченого у Scopus. Він так само інтуїтивно зрозумілий та зручний у користуванні.

Чим цінний профіль для вченого?

  • Автор може збирати свої статті в одному місці.
  • Одержувати показники його наукової діяльності та використовувати їх для аналітики.
  • Передивлятися статті інших авторів.
  • Розповсюджувати роботи за допомогою реєстрації профілю у «Publons».
  • Надавати відгуки.
  • Виправляти помилки в авторських даних у разі потреби.

Як користуватися профілем вченого?

Щоб розпочати пошук, необхідно вибрати поле «Author search» на головній сторінці профілю і ввести головні дані автора (прізвище, ім’я). Якщо ім’я дуже поширене, відображатимуться фільтри (країна, установа), що допоможуть звузити коло пошуку.

Щоб розпочати пошук, необхідно вибрати поле «Author search» на головній сторінці профілю

Зайшовши до профілю, Ви можете побачити кількість публікацій автора, кількість їх цитувань в інших статтях з бази Web of Science, скористатися аналітикою, яка представлена у вигляді схем і таблиць. 

Всередині профілю автора у Web of Science  

Аналітика у профілі автора у Web of Science

Раніше пошук був складніший. Якщо Вам сподобалась стаття, Ви обирали прізвище автора, потім відкривався довгий список науковців з такими самими прізвищами. Необхідно було довго шукати. Тепер можна просто переходити до профілю автора і знайомитися з усіма його працями.

Пошук відбувається серед робіт, які входять в ядро Web of Science Core Collectionа (Science Citation Index Expanded (SCIE); Social Science Citation Index (SSCI); Art and Humanities Citation Index (AHCI), а також враховує цитування з бази даних Emergine Sources Citation Index (ESCI).

Автори, які користуються Scopus, знають про мітку поряд зі статтею «Article in Press», яка означає, що стаття вже опублікована онлайн, але ще не розподілена в якийсь конкретний випуск. Вона не має номеру випуску та сторінок і чекає своєї черги. Це дуже корисна опція, бо з нею кожен автор може відзвітувати перед керівництвом, щоб йому зарахували роботу. Підтвердження того, що стаття очікує на включення в номер, можна знайти на сайті журналу. База даних Web of Sciencе запустила аналогічну функцію «Early Access», якої не було до цього часу і викликало багато незручностей.

Early Access у Web of Science ​​​​​​​

Створення «Author Search» показує, що платформа Web of Science розвивається та піклується про своїх користувачів, оптимізуючи роботу бази даних та вчених. 

Нагадаємо, що нещодавно на нашому сайті було опубліковано матеріал про те, як вченому отримати грант?

 

 

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також