Ви вагаєтесь, чи розпочинати діяльність рецензента? Тоді ця замітка для вас. У ній ми публікуємо підбірку думок вчених зі всього світу щодо плюсів роботи рецензентом. Джерелом цієї інформації став сервіс для науковців «ResearchGate», де проводилось опитування.

Бути чи не бути рецензентом? Що говорять про експертний огляд  вчені з різних країн

Основні думки вчених щодо рецензування

► "Рецензування допомагає отримати цікаві та корисні відгуки від колег".

► "Перегляд інших документів у вашій галузі - це процес критичного мислення, який може дати нове уявлення про вашу власну роботу".

► "Принаймні, у Сполучених Штатах Америки проведення експертного огляду вважається "послугою професії", тому може бути частиною власного портфоліо".

► "Коли я рецензую, то думаю про себе як про наставника. Це може бути не прямою вигодою, але я вважаю, що експертна оцінка допомагає іншим науковцям досягати успіху".

► "Якщо ви отримаєте запрошення бути рецензентом, це означає, що вас вважають експертом у своїй галузі. Це для вас честь".

► "У хорошого рецензента є шанс отримати визнання членів редакції".

► "Журнали через процес рецензування можуть оцінювати та пропонувати своїм рецензентам іншу посаду, наприклад, членство у їхніх редакційних колегіях".

► "Експертний огляд буде перевагою під час подачі заявки на гранти".

► "Переглядаючи статті у своїй галузі, ви будете зростати професійно, оновлюючи знання та досвід у цій галузі".

► "Це спосіб, завдяки якому науковець змушений регулярно тримати себе в курсі справ, перевіряючи та пропонуючи зміни в рукописі".

► "Рецензування може допомогти людині стати більш толерантною не лише в науці, а й у житті". 

► "Ця робота допомагає вченому бути відомим експертом у своїй галузі".

► "Ваші ідеї та матеріали щодо теми можуть допомогти вирішити спеціальні питання відповідно до ваших тем та інтересів".

► "Ви будете мати доступ до останніх досліджень раніше за всіх інших, що відкриває можливість займати лідируючу позицію у вашій дослідницькій спільноті".

► "Це дозволяє рецензенту краще ознайомитись із галузею, дивитися очима інших дослідників".

► "Рецензування покращує навички письма дослідника, нагадуючи йому/їй не робити подібних помилок, а наслідувати найкращі практики інших".

► "Це допомагає досліднику генерувати нові ідеї для своїх досліджень".

► "Дослідник може бути дуже затребуваним рецензентом інших журналів суміжної дисципліни".

► "Оскільки існує декілька шляхів навчання, один із шляхів - це вчитися на помилках інших".

Сподіваємося, що думки різних вчених вичерпно розкрили роботу рецензента і надихнули українських вчених розвивати цей напрямок і у своїй діяльності.  

Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал "Доступ до баз даних Scopus та Web of Science продовжено!".

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також