Сьогодні в академічному колі багато наукових журналів прагнуть отримати індексацію у наукометричній базі даних Scopus. Чому так відбувається? Давайте розглянемо основні причини.

 

Аудиторія та цитування. Міжнародна база даних охоплює величезну аудиторію. Якщо журнал представлений у ній, це підвищує шанси, що важливі роботи прочитає та процитує велика кількість науковців.

Вплив журналу. Індексація видання розширює вплив журналу. Завдяки аудиторії та активному цитуванню, його показники зростають, авторитет, відповідно, також.

Вибір наукових організацій. Величезна кількість Університетів надають перевагу Scopus у контексті реалізації державних вимог щодо наукових публікацій. Тому попит на публікації у журналах, що індексуються в Scopus, стимулює вітчизняні видання увійти у список саме цієї бази даних.

Розвиток науки. Багато журналів намагаються потрапити до Scopus, бо обирають шлях розвитку. Міжнародна репутація вимагає від компанії «Elsevier» висувати високі вимоги до академічної експертності журналу. Це мотивує редакторів видань дотримуватися їх, забезпечуючи майданчик для публікацій міжнародного рівня та розвитку наукової думки у світі.

Для наочності зазначимо тут основні вимоги Scopus до журналів

  • Експертна оцінка.
  • Різноманітність географічного розташування редакторів та авторів.
  • Академічний внесок у галузь.
  • Якість змісту.
  • Регулярність публікацій.
  • Статистика цитувань.

Враховуючи вищезазначені критерії, індексація у Scopus для авторитетного видання - це випробування, постійний ріст, робота, пошук якісного матеріалу та невпинний баланс на високому рівні публікаційно-видавничої справи, але водночас багато перспектив та можливостей. Якщо ми не згадали ще якісь причини, напишіть нам їх у коментарях. Будемо вдячні нашим науковцям за обмін думками з цього приводу.

Вам цікава тема включення журналу у бази даних Scopus та Web of Science? Запрошуємо переглянути нашу статтю з приводу цього: Включення журналу в Scopus та Web of Science: як потрапити до категорії "А"?

Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал «Українські фахові наукові видання оголошують конкурс для науковців!».

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також