Правильно складений супровідний лист, надісланий разом з заявкою на публікацію наукової статті, може підвищити шанси вченого отримати схвалення від редакції щодо публікації у обраному журналі. Тому варто приділити достатньо уваги його підготовці.

Cover Letter. Як написати супровідний лист в редакцію наукового журналу?

Важливо знати, як оформити супровідний лист. Написати лише назву статті, її автора(ів) та висловити своє бажання опублікувати матеріал в журналі, буде недостатньо. Перед початком його оформлення важливо перевірити, чи зазначив цей журнал в «Інструкції для авторів» якість вимоги до листа.

Узагальнені вимоги до оформлення

1. Інформація про адресата, дата подачі

(На сайті журналу перегляньте ім’я редактора чи головного редактора. У листі в правому кутку зазначте адресата. Дату краще писати цифрами та словами: «12 березня 2021р.», щоб не виникало ніякої плутанини з цифрами).

2.Вступне звернення

(Зверніться до адресата, зазначаючи вчену ступінь/звання, прізвище, ім’я. Якщо у Вас немає цієї інформації, тоді використовуйте звернення «Шановний редакторе/головний редакторе»).

3. Формулювання цілей та головні відомості

(Напишіть ціль листа, назву статті, ім’я автора(ів), тип статті (огляд, оригінальне дослідження). Зазначте коротку передісторію роботи, розкрийте питання, на яке Ви намагалися відповісти. Донесіть до редактора головну ідею дослідження, її новизну, значимість).

Читати також: Науковий вісник Мукачівського державного університету. Серія «Економіка» запрошує до публікації!

4. Короткий виклад основних результатів

(Повідомте про ціль дослідження, отримані результати, чому вони будуть важливі вченим? Це можливість продемонструвати цінність Вашого матеріалу. Але не розтягуйте інформацію, вона має бути чіткою і лаконічною. Додайте інформацію про те, як робота може вплинути на аудиторію).

5. Інформація, яку вимагає журнал

(У цьому розділі опишіть ту інформацію, яку вимагає видання. Наприклад, чи була до цього комунікація з журналом, пропишіть етичні стандарти або деякі речення дослівно).

6. Висновки та контакти

(Подякуйте редакторові за перегляд статті, а також напишіть Ваші контактні дані: телефон, e-mail).

Деякі автори можуть копіювати у супровідний лист анотацію роботи, але так робити не варто. У листі обов’язково позначте, що раніше стаття не розглядалась в інших журналах та ніде не публікувалась, а усі автори дослідження погодили роботу та підтримали відправку матеріалу у цей журнал. 

Додаткові поради

  • Перед надсиланням перегляньте лист ще раз. Можливо, Ви зрозумієте, що потрібно щось додати.
  • Переконайтесь, що текст відповідає "Інструкції" (має правильний формат, розмір, розширення, відсутні граматичні чи орфографічні помилки).
  • Обсяг листа має бути невеликим – половина або 1 сторінка A4.
  • Можна додати схвалені відгуки Ваших колег щодо дослідження.

Практика показує, що багато надісланих статей не мають супровідного листа, але, як зазначають редактори видань, інколи лист допомагає звернути їхню увагу на надісланий матеріал та зацікавитися публікацією. 

На лист автор витрачає не так багато часу, а от наслідки від нього можуть принести дуже позитивні результати.

Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал «Меморандум про співпрацю між МОН та ORCID. Що передбачає колаборація для науковців?

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також