Вчора міністерка освіти і науки України Ганна Новосад підписала наказ про створення в цьому році ще 7 центрів колективного користування науковим обладнанням (ЦККНО). На реалізацію проєкту заплановано спрямувати 138 млн грн державних коштів. На кінець 2019 року загальна кількість центрів буде сягати позначки 21.

Ціль цього проєкту – розширити можливості українських вчених та відкрити доступ до сучасної дослідницької інфраструктури. Лабораторії створюють з метою модернізації матеріально-технічної бази, створення умов для розробок сучасного рівня та об’єднання науковців.

 

Ганна Новосад зазначила, що ідея полягає у концентрації в цих центрах матеріально-технічного обладнання, яке буде відповідати певному напряму. Доступ до цієї техніки матимуть не тільки науковці з цього ВНЗ,  а й з інших вишів та наукових організацій.  

                             МОН створює центри колективного користування науковим обладнанням (ЦККНО)​​​​​​​

Центри користування будуть знаходитися в регіонах і лише 4 з них будуть в Києві. Їх створення було за ініціативи та об’єднання багатьох ВНЗ та наукових організацій, які подали цю пропозицію на засадах експерименту.

7 нових Центрів колективного користування науковим обладнанням

  1.  «Техноекобезпека Карпат» – Національний технічний університет нафти і газу (Івано-Франківськ).
  2. «Центр дослідження старіння та порушень метаболізму» – ДВНЗ Національний університет імені Василя Стефаника (Івано-Франківськ).
  3. «Лабораторія перспективних технологій створення та фізико-хімічного аналізу нових речовин і функціональних матеріалів» – Національний університет «Львівська політехніка» (Львів).
  4. «Лабораторія сучасних методів агрономії та прискорення селекції рослин» – Полтавська державна аграрна академія (Полтава).
  5. «Експериментальний комплекс для наукових досліджень водогосподарських об’єктів» – Національний університет водного господарства та природокористування (Рівне).
  6. «Матеріалознавство тугоплавких сполук та композитів» – Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського" (Київ).
  7. «Новітні дослідницькі технології в біології і медицині» – Національний університет імені Тараса Шевченка (Київ).

Нагадаємо, що декілька днів тому вийшла стаття про презентацію нового індексу цитування в Україні.

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також