Компанія Elsevier, один з наймасштабніших видавців у світі, вже вдруге за цей рік опублікував список журналів, що були видалені зі списку Scopus. Переглянути список можна, перейшовши за посиланням.  Які причини того, що видання виключають зі списку?

Щорічно Scopus проводить перевірку журналів та визначає їхню результативність трьома способами. Порушення одного з них і є суттєвою причиною для виключення журналу. Давайте розглянемо їх детальніше.

  1. «Six metrics and benchmarks» (шість показників та орієнтирів). Для ретельного розгляду журналу Scopus використовує 6 показників та орієнтирів, яким мають відповідати усі журнали, що індексуються у базі даних. Якщо видання не відповідає критеріям протягом 2-х років CSAB повторно оцінює журнал.
  2. "Radar" (система аналізу якості видання). Цей інструмент використовують для повторної перевірки журналу. Він допомагає виявляти видання, що демонструють нетипову поведінку (активне збільшення кількості статей, зміни у географічній приналежності, високі показники самоцитування журналу). Після перевірки Radar, видання потрапляє до CSAB, який і вирішує його долю.
  3. «Publication concerns» (занепокоєння щодо публікаційних моментів). Користувачі проявляють хвилювання стосовно діяльності видання та просять проаналізувати його роботу.

Причиною того, що журнали були виключені цього разу зі Scopus, стало «Publication concerns».

Для Scopus важлива не тільки якість контенту, але і здатність видання зберігати високу планку протягом року. База даних щорічно проводить до 3-х виключень. У цьому році їх було вже 2. Цілком імовірно, що буде опубліковано і третій список журналів, що закінчать свою індексацію в Scopus. Будемо слідкувати за оновленнями.

Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал: "Безкоштовний доступ до Scopus та Web of Science. Як українські вчені скористались можливістю?"

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також