В українських вчених з’явилась можливість приєднатися до FIRST “ERAvsCORONA” ACTION PLAN, що направлений на науково-дослідні інноваційні дії. Лідери Європейського Союзу зобов’язалися зробити все можливе для підтримки досліджень, колективів, компаній. Вони розробили план «ERAvsCORONA» для забезпечення можливості співпраці та обміну науковою інформацією під час спалаху COVID-19 і протидії пандемії за допомогою досліджень.

“ERAvsCORONA” – план активних дій для українських вчених

План складається з 10 пріоритетних дій, що направлені на розвиток досліджень та інновацій. Ось декілька з них

  • Координація фінансування наукових досліджень проти коронавірусу.
  • Підтримка великих клінічних випробувань в межах ЄС для клінічного управління хворих на коронавірус.
  • Підтримка інноваційних компаній.
  • Доступ до науково-дослідної інфраструктури.
  • Дослідницька платформа обміну даними тощо.

Повний текст плану

Для проєкту було створено платформу «European Research Area corona platform», і завдяки асоційованому статусу в програмі «Горизонт 2020», українські вчені можуть користуватися цим сервісом. Науковці зможуть шукати проєкти, брати участь у конкурсах, які присвячені боротьбі з COVID-19. Більш того, на цьому ресурсі є посилання на інші дослідницькі проєкти, які реалізовуються міжнародними організаціями.

Вчений може знайти інформацію про заходи, що організовують держави-члени ЄС та асоційовані країни. Окрім цього, на сайті є можливість розміщення даних про українські наукові заходи, які націлені на міжнародну співпрацю. Для реалізації цього звертайтеся до директорату науки та інновацій МОН України або Представництва України при ЄС.

Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал «МОН розпочало діалог з НАН та НААН».

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також