13 квітня Уряд ухвалив внесені зміни до державного бюджету 2020 року. Що МОН та Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій вдалось вберегти у сфері науки?

  • Майже 300 млн грн для Національного фонду досліджень, який вже цього року має оголосити наукові конкурси для дослідницьких проєктів, які отримають грантове фінансування.
  • Повністю збережено конкурсне фінансування наукових проєктів у закладах вищої освіти МОН.

Фінансування науки у 2020 році частково збережено

Не зберегли:

  • 400 млн грн основного фінансування науки у ЗВО.

Проте вектором роботи МОН ще з осені є отримання пільгового кредиту від Світового банку для забезпечення видатків для Університетів. За словами заступника Міністра освіти і науки Єгора Стадного, МОН вже має офіційний лист підтримки проєкту та згоду від Міністерства фінансів і робить усе можливе, щоб цього року українські виші змогли отримати кошти на розвиток наукової діяльності.

Міністерство переконане, що саме вклад в освіту і науку може принести позитивні зміни для економіки держави у майбутньому. Тому МОН пропонує відновити втрачені у цьогорічному бюджеті видатки, врахувавши їх у трирічній бюджетній декларації (2021-2023 років), над якою зараз ведеться плідна робота.

Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал про секвестр науки в часи пандемії. 

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також