Вже весною Національний фонд досліджень планує розпочати свою активну діяльність та надати інформацію про конкурси на гранти для українських вчених.

Національний фонд досліджень надаватиме інформацію про конкурси на гранти для українських вчених.​​​​​​​

У кінці 2019 року Уряд підписав останній документ, який був необхідний для початку активної роботи НФД. Для забезпечення реалізації наукових досліджень у державному бюджеті на 2020 рік закладено майже вдвічі більше грошей – до 526 млн гривень.

Грантова допомога буде спрямована на фундаментальні дослідження у галузі природничих, технічних, гуманітарних та суспільних наук, а також на прикладні дослідження у пріоритетних напрямах науки. Фінансування направлятиметься на покращення матеріально-технічної бази досліджень, інфраструктури, на роботи молодих вчених, стажування та популяризацію наукової сфери.

Гранти будуть різного типу

  • індивідуальні
  • колективні
  • інституційні

Рішення щодо проведення конкурсу прийматиме Наукова рада Національного фонду досліджень, до якої увійдуть до 30 експертів з різних наукових установ та ЗВО. Окрім цього, працюватиме комісія конкурсу, до якої входитиме від 7 авторитетних дослідників у своїй галузі.

Інформацію з усіма умовами про конкурси можна буде знайти на сайті Національного фонду досліджень.

Оформити та подати заявку на участь потрібно, як мінімум, за 30 днів до старту конкурсу, щоб усі роботи, які пройдуть початковий відбір, були передані на експертний розгляд. Етапів оцінювання може бути не менше 3-х. Після цього комісія сформує перелік робіт та надасть висновок щодо найкращих та запропонує обсяг їхнього фінансування.

Наукова рада НФД затверджує запропоновані роботи і оприлюднює їхній список на сайті Фонду. Після завершення проєкту вчені оформлюють заключний звіт про використання наданих коштів, подають його до Фонду для розміщення на сайті у вільному доступі.

Інформацію для підготовки цього матеріалу було взято з сайту Національного фонду досліджень

Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал про оновлену версію Mendeley Web Importer від Elsevier.

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також