У науковому світі ідентифікація науковця відіграє важливу роль, бо саме з неї починається активна комунікація з вченою спільнотою і потужний розвиток його наукової діяльності. Існування профілю, в якому зазначені усі цінні дані про автора, безумовно підвищує його статус та авторитет в науковому просторі.
Імідж вченого залежить від багатьох факторів: публікаційна активність та стабільність, кількість наукового цитування робіт автора, комунікація та співпраця між вітчизняними та зарубіжними колегами, державна підтримка та грантове забезпечення наукових досліджень тощо. Наявність активних досягнень та високих показників, які можна відслідкувати на особистій сторінці дослідника, допомагає йому впевнено рухатися в його сфері.
Тому для того, щоб почати ділитися своїми напрацюваннями, формувати статус науковця та підготувати плідне підгрунтя для подальшої наукової діяльності, вченому важливо мати реєстрацію в одному з найпопулярніших спеціалізованих наукових сервісів. На сьогодні їх існує досить велика кількість, і далі ми розглянемо найвідоміші.
Scopus Author ID
Ця система була створена медіакомпанією «Elsevier» разом з базою даних Scopus з метою надійного прив’язування інформації авторів до їхніх публікацій. У ній базуються всі основні відомості про вченого та його наукову роботу. Профілем можна користуватися навіть без індексації, але, коли потрібен серйозний публікаційний аналіз, то необхідна реєстрація.
Система створює профіль вченого одразу після публікації першої статті, але, якщо у науковця немає підписки, він не зможе зайти в кабінет з однією роботою. Лише після видання другої, дослідник потрапить у свій профіль без підписки.
Автор може шукати інформацію за такими даними: ім’я; прізвище; назва анотації, статті, журналу; ключові слова; ЗВО; країна; місто; мова тощо.
Researcher ID
Номер в Researcher ID присвоюється автоматично, коли у Вас є публікація у Web of Science Core Collection. Якщо її поки немає, можна звернутись в службу підтримки сайту, щоб отримати номер ID. Окрім внесення публікацій у виданнях Web of Science, вчений може додавати інформацію про публікації в інших журналах, які не індексуються у WoS.
Researcher ID допомагає прискорити пошук колег та їх роботи. Здебільшого, реєстрація в цій системі відбувається більш для себе, розміщення свого резюме та публікаційної інформації, яку він може надати своєму керівництву.
ORCID
Open Researcher and Contributor ID (ORCID) ідентифікує науковця, допомагає прозоро відстежувати його публікаційну діяльність. Як усі інші системи, ORCID володіє головною інформацією про наукову активність вченого. Він має форму номера і складається з 16 цифр. Серед дослідників, наукових закладів, бібліотек, видавництв ця система стала дуже популярною. Більше 3 мільйонів користувачів успішно використовують її можливості.
Google Академія
Ця безкоштовна система пошуку дозволяє стежити за цитуванням власних статей та обраховувати певні наукометричні показники, а також здійснювати пошук серед різних джерел.
Google Академія допомагає слідкувати за своїми посиланнями, шукати копії статей, дивитись, хто цитує роботи. У вченого є доступ до анотацій робіт, можливість створювати свою бібліотеку цитувань. В базу «Google Академії» входить багато рецензованих міжнародних журналів, що відкриває доступ до великої кількості корисної інформації.
І наостанок, реєструючись в одній з таких систем або подаючи інформацію до редакційної колегії перед публікацією, вченому дуже важливо ретельно перевіряти дані, щоб в них не було помилок, бо це найперше, що може викликати проблеми з індексацією та подальшим цитуванням і спричинити проблеми з іміджем вченого.
Автор статті - Тетяна Журкович
Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал про нові зміни до Порядку присудження наукових ступенів.
Коментарі (2)

