У науковому світі ідентифікація науковця відіграє важливу роль, бо саме з неї починається активна комунікація з вченою спільнотою і потужний розвиток його наукової діяльності. Існування профілю, в якому зазначені усі цінні дані про автора, безумовно підвищує його статус та авторитет в науковому просторі.

Імідж вченого залежить від багатьох факторів: публікаційна активність та стабільність, кількість наукового цитування робіт автора, комунікація та співпраця між вітчизняними та зарубіжними колегами, державна підтримка та грантове забезпечення наукових досліджень тощо. Наявність активних досягнень та високих показників, які можна відслідкувати на особистій сторінці дослідника, допомагає йому впевнено рухатися в його сфері.         

Тому для того, щоб почати ділитися своїми напрацюваннями, формувати статус науковця та підготувати плідне підгрунтя для подальшої наукової діяльності, вченому важливо мати реєстрацію в одному з найпопулярніших спеціалізованих наукових сервісів. На сьогодні їх існує досить велика кількість, і далі ми розглянемо найвідоміші.

Scopus Author ID

Ця система була створена медіакомпанією «Elsevier» разом з базою даних Scopus з метою надійного прив’язування інформації авторів до їхніх публікацій. У ній базуються всі основні відомості про вченого та його наукову роботу. Профілем можна користуватися навіть без індексації, але, коли потрібен серйозний публікаційний аналіз, то необхідна реєстрація.

Система створює профіль вченого одразу після публікації першої статті, але, якщо у науковця немає підписки, він не зможе зайти в кабінет з однією роботою. Лише після видання другої, дослідник потрапить у свій профіль без підписки.

Автор може шукати інформацію за такими даними: ім’я; прізвище; назва анотації, статті, журналу; ключові слова; ЗВО; країна; місто; мова тощо.

                      Профіль автора - Scopus Author ID

Researcher ID

Номер в Researcher ID присвоюється автоматично, коли у Вас є публікація у Web of Science Core Collection. Якщо її поки немає, можна звернутись в службу підтримки сайту, щоб отримати номер ID. Окрім внесення публікацій у виданнях Web of Science, вчений може додавати інформацію про публікації в інших журналах, які не індексуються у WoS.

Researcher ID допомагає прискорити пошук колег та їх роботи. Здебільшого, реєстрація в цій системі відбувається більш для себе, розміщення свого резюме та публікаційної інформації, яку він може надати своєму керівництву. 

                        Профіль автора - Researcher ID

 

ORCID

Open Researcher and Contributor ID (ORCID) ідентифікує науковця, допомагає прозоро відстежувати його публікаційну діяльність. Як усі інші системи, ORCID володіє головною інформацією про наукову активність вченого. Він має форму номера і складається з 16 цифр. Серед дослідників, наукових закладів, бібліотек, видавництв ця система стала дуже популярною. Більше 3 мільйонів користувачів успішно використовують її можливості.

                            Профіль автора - ORCID​​​​​​​

 

Google Академія

Ця безкоштовна система пошуку дозволяє стежити за цитуванням власних статей та обраховувати певні наукометричні показники, а також здійснювати пошук серед різних джерел.  

Google Академія допомагає слідкувати за своїми посиланнями, шукати копії статей, дивитись, хто цитує роботи. У вченого є доступ до анотацій робіт, можливість створювати свою бібліотеку цитувань. В базу «Google Академії» входить багато рецензованих міжнародних журналів, що відкриває доступ до великої кількості корисної інформації.

                         Профіль автора - Google Академія

І наостанок, реєструючись в одній з таких систем або подаючи інформацію до редакційної колегії перед публікацією, вченому дуже важливо ретельно перевіряти дані, щоб в них не було помилок, бо це найперше, що може викликати проблеми з індексацією та подальшим цитуванням і спричинити проблеми з іміджем вченого.

Автор статті - Тетяна Журкович

Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал про нові зміни до Порядку присудження наукових ступенів.

img

Авторка статей журналу «Наука та Метрика». За професійною освітою журналіст і редактор. Свою бездоганну репутацію у сфері наукометрії здобула, співпрацюючи з міжнародними науковими організаціями. Наразі набутий досвід та знання використовує для створення інформаційних матеріалів для наукових видань.

Читайте також

Pavlo Brin
Pavlo Brin

Pavlo Brin 3 роки тому

Доброго дня! Шукав статті за своєю тематикою (диверсифікація) і випадково знайшов три статті, в яких цитується моя. Але в сколарі ці цитування не відображається. Нібито і посилання на мої статті зроблено вірно... Можна щось змінити у ручному режимі, якщо автоматичний режим scholar не допоміг?

3 роки тому

Є різні причини виникнення цієї проблеми. Ми підготували для Вас декілька варіантів її рішення і сподіваємось, що якийсь з них допоможе виправити Вашу ситуацію. Google Scholar забезпечує можливість оновлювати та вносити правки в ручному режимі. Проте, оновлена інформація може з’явитися не одразу, а через декілька днів. Проблеми такого характеру виникають через неточності або помилки в даних автора чи статті, через що автоматичний результат обробки інформації не завжди буває точним. Можна спробувати знайти ці опубліковані статті через пошук та спробувати їх додати у свій профіль по одній за раз. Пошуків може бути стільки, скільки Вам необхідно. Ви можете внести корективи в свої статті в профілі, але дані про цитування змінюються автоматично під час оновлення Академії Google. Потрібно дочекатись оновлення системи. Також, можливо, Ваші статті знаходяться поза межами доступу системи або відформатовані таким чином, що алгоритми системи не можуть виявити джерело чи бібліографію. У такому випадку потрібно звернутися до видавців та разом внести корективи. Як правило, на відображення змін може піти від 3 до 6 місяців, а може й більше часу, в залежності від видання.