Днями відбулась друга за рік атестація наукових установ за новими правилами. Вже атестувались 175 закладів, з яких 31 показали найкращі результати.

Перша перевірка проходила навесні, тоді було проатестовано 144 установи.

За словами першого заступника Міністра освіти і науки Юрія Полюховича, на цей раз було забезпечено прозоре оцінювання діяльності українських наукових закладів, яке проводили спеціальні експертні групи, а не МОН чи Президія академій.   

Під час верифікації враховувалось певні стандарти та напрямки діяльності закладу.

Критерії оцінювання наукових закладів

  • Кадровий потенціал.
  • Наукова база.
  • Активність в публікаційній сфері та участь у міжнародній співпраці.
  • Ефективне та результативне використання коштів.

           Атестація наукових установ​​​​​​​

           Фото: прес-служба МОН

Сформовано 4 групи оцінювання

  • І група – 31 заклади;

Лідери. Показали високий рівень результативності, визнані як в Україні, так і закордоном. Проходять атестацію 1 раз в 5 років.

  • ІІ група – 100 закладів;

Установи, які мають стабільний характер і можуть стати провідними у певних наукових напрямках. Атестацію проходять на 3 роки.

  • ІІІ група – 44 заклади;

Наукові заклади, які є винятковими у певному напрямку, але поки не демонструють високий показник дослідницького потенціалу. Проходять атестацію на 2 роки.

  • IV група – 1 заклад.

Для таких закладів науково-інноваційна діяльність перестала бути пріоритетом, вони втратили перспективу та орієнтир розвитку. В планах їх ліквідація та реорганізація протягом року.

У цьому році атестацію пройшли наукові заклади МОН та галузеві академії, в наступному році планується масштабне оцінювання установ НАН України. 

Нагадаємо, днями вийшов матеріал про ідентифікацію вченого в наукометричному просторі.

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також