На сьогодні колаборація між вченими та публікації у співавторстві є важливою теденцією у дослідницькому світі. Така співпраця сприяє створенню важливих та глибинних робіт і допомагає підвищувати показники країни, закладів, де вчені працюють та їх особисті покажчики. Наша редакція уважно слідкує за новинами у сфері наукометрії та науки, тому ми підібрали декілька новин про унікальні дослідницькі можливості, які відкриваються українським науковцям.

Міжнародна співпраця України з НАТО

У цьому році наші українські вчені беруть участь у 33 проєктах від Програми Нато в Україні, у 25 з яких виступатимуть співкерівниками.

З 2014 року Україна є бенефіціаром Програми НАТО «Наука заради миру та безпеки», що допомогло нам отримати за цей період понад 10 млн євро фінансування на наукову роботу. Така співпраця дозволяє розширити міжнародні контакти та отримати додаткові кошти для українських досліджень у сфері міжнародної безпеки, боротьби з тероризмом, телемедицини та високих технологій, які будуть відігравати важливу роль для всього світу.

Окрім цього, на початку 2020 року планується старт великого проєкту для парамедиків, які будуть проходити навчання та працювати в зонах військових конфліктів у подальшому.

                                 українські вчені беруть участь у 33 проєктах від Програми Нато в Україні  «Наука заради миру та безпеки»

                                Фото: прес-служба МОН

Спільні проєкти між Україною та Ізраїлем

Вчені з України та Ізраїлю знову починають спільну роботу над дослідженнями після понад 20-річної перерви.

У 2020 році планується старт 4 проєктів, які проводитимуться у сфері теоретичної фізики та проблем спільної спадщини. З української сторони в пошуках братимуть участь вчені з наукової установи НАН (Київ) та вишів з Харкова, Львова та Дніпра. На засіданні обидві сторони домовились про зустріч в Єрусалимі у другій половині 2021 року, на якій визначать, хто стане переможцем у наступному конкурсі.

                                 Вчені з України та Ізраїлю знову починають спільну роботу над дослідженнями

                                Фото: прес-служба МОН

Стажування від КНР

Відповідно до угоди про співробітництво у сфері науки Китайська Народна Республіка надає можливість 45 українцям отримати стипендії на проходження навчання чи стажування.

Навчання відбуватиметься за 4 рівнями

  • бакалавр
  • магістр
  • аспірант
  • стажер

Заявки подаються до 27 грудня 2019 року. Весь перелік необхідних документів для участі можна знайти за посиланням.

                                   Китайська Народна республіка надає можливість 45 українцям отримати стипендії на проходження навчання чи стажування

Слідкуйте за новинами та подіями у сфері наукометрії та науки, щоб долучатись до нових можливостей, які відкриваються для українських дослідників.

Нагадаємо, вийшов матеріал про переможців конкурсу «Web of Science Award Ukraine 2019».

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також