Сьогодні поговоримо про міжнародну практику організації актуальних подій у науково-публікаційній сфері. З 20 по 24 вересня пройде важливий захід для вченого товариства - "Peer Review Week 2021". Понад 35 організацій зі всього світу беруть участь у цьому Тижні рецензування, який проходить щорічно з 2016 року під керівництвом наукових видавців, установ, організацій та дослідників.

Міжнародна практика: тиждень експертного огляду 2021

Тема зустрічі 

Щорічно оголошується певна тема, якій присвячений захід. Вона обирається за допомогою відкритого глобального опитування. У цьому році на зустрічах буде розглядатися роль особистої і соціальної ідентичності в експертній оцінці.

Як зазначено у прес-релізі заходу, останні рухи соціальної справедливості у відповідь на системну несправедливість, багато з яких посилилася на пандемію COVID-19, змусили окремих людей та організації у всьому світі більш критично сприймати взаємодію між особистою, професійною та культурною ідентичністю. В академічних колах все більше акцентується на організації заходів для забезпечення того, щоб дослідницька література відображала різні голоси. Способи, за допомогою яких проводиться експертна перевірка, є дуже важливими.

Програма заходу

Протягом тижня установи, що беруть участь, організовуватимуть віртуальні заходи, щоб висвітлити вищезазначену тему та способи, яким наукове співтовариство може сприяти більш різноманітній, справедливій та інклюзивній практиці рецензування.

Як взяти участь у Тижні рецензування?

Організатори «Peer Review Week» запрошують наукові товариства, рецензентів, дослідників, редакторів, видавців, бібліотеки, університети, фінансуючі органи та всіх, хто зацікавлений у просуванні високоякісних досліджень, приєднатися до Тижня рецензування.

Щоб отримати більш детальну інформацію, можна відвідати сайт заходу або звернутися за консультацією до керівного комітету: Даніела Падула ( dpadula@scholasticahq.com ) або Джаяшрі Раджагопалан ( jayashreer@cactusglobal.com). 

Сподіваємось, шо такий приклад міжнародної практики буде корисним для українських науковців та надихатиме організовувати подібне і у нашій державі. А, якщо у нас вже таке практикують, тоді напишіть нам. Ми опублікуємо про це новину у наших наступних матеріалах, щоб якомога більше вітчизняних науковців, редакторів, видавців були в курсі усіх актуальних подій у науково-публікаційній сфері.

Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал "Українські фахові наукові журнали – категорія "А".

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також