Гарна новина для всіх науковців. Тимчасово виконуючий обов’язки Міністра освіти і науки Сергій Шкарлет підписав наказ про надання доступу до повнотекстових ресурсів (електронних книг) бази даних ScienceDirect.

МОН надає доступ до ScienceDirect та SciVal. А що зі Scopus?

МОН ухвалило рішення підтримати вітчизняних вчених у їхній науковій діяльності та надати можливість використовувати ресурси цієї платформи за бюджетні гроші.

 

Як зазначив Міністр, МОН розуміє важливість доступу до передової наукової літератури. Віддалений доступ до бази даних ScienceDirect допоможе вченим продовжувати активно працювати та проводити дослідження.

Які можливості відкриває такий доступ?

  • Вчені зможуть протягом року переглядати понад 39 тис. електронних книг колекції All Access Books повнотекстової бази даних ScienceDirect.
  • Для 6 установ, визначених наказом МОН, буде доступний вхід до аналітичної платформи SciVal до 31 травня 2021 року

Окрім цього, всім установам, які будуть підключатись до бази даних ScienceDirect, буде наданий доступ до міжнародної наукометричної бази даних Scopus до 31 травня 2021 року. 

Як оформити доступ до ScienceDirect?

Протягом грудня ЗВО та наукові установи мають встигнути подати заявку до Державної науково-технічної бібліотеки (ДНТБ).

Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал «Що таке метадані статті? Як вони впливають на її індексацію?».

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також