Метаданими статті вважаються її назва, анотація, ключові слова та інформація про автора. Саме ці дані індексуються наукометричними базами даних Scopus, Web of Science. Окрім цього, Ваші колеги, ЗВО, наукові установи та фінансові організації використовують ці параметри для пошуку необхідної для них інформації про Вашу діяльність. Тому дуже важливо чітко фіксувати їх, публікуючи свої наукові роботи.

Що таке метадані статті? Як вони впливають на її індексацію?

У попередній статті ми вже писали про три стовпи успішного пошуку та цитування статті, а саме про назву, анотацію та ключові слова. У цьому матеріалі ми розберемо, що вміщує в себе інформація про автора. З чого вона складається?

Прізвище та ім’я вченого

У зарубіжних журналах необхідно перекласти прізвище, ім’я англійською та правильно вказати їхню послідовність. В англійській мові спершу пишуть ім’я, потім прізвище.

Контролюйте, щоб в усіх публікаціях прізвище та ім’я були одні й ті самі. Будь-яка помилка буде перешкоджати системі зрозуміти, що публікація належить одному вченому. Через це стаття може втратити цитування, що негативно вплине на наукометричні показники.

Послідовність співавторів

Важливо визначитися з послідовністю авторів у статті. У різних наукових напрямках вимоги до оформлення цього моменту можуть бути різні. У деяких ключові ролі грають перший та останній автор, в інших – важливо писати авторів в алфавітному порядку тощо. Вам необхідно дослідити це питання.

Посада, звання, ступінь

Важливо правильно зазначати посаду, звання, ступінь, перекласти їх англійською мовою згідно з міжнародними стандартами. Окрім цього, правильно вказуйте афіліацію автора. Про це Ви можете прочитати у нашій попередній статті.

Прив’язка до ідентифікаторів вченого

Вказуйте Ваші міжнародні ідентифікатори, де Ви зареєстровані (Researcher ID, Scopus ID). Публікація без прив’язки веде до того, що стаття може загубитися в наукометричному просторі бази даних. Користуйтесь ORCID, фіксуйте свої наукові дані в цьому сервісі. Він допоможе Вам прив’язати усі публікації та не втрати їх.

Оформлення статті, її переклад, актуальність, практичне значення дуже важливі для наукового співтовариства. Але пам’ятайте і про необхідність коректної індексації роботи, її рекламу, розвиток цитування та Вашого статусу. Генеруйте актуальну наукову інформацію, а правильне заповнення метаданих буде допомагати Вам успішно її просувати у наукометричному співтоваристі.

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також