Згідно з наказу Міністерства охорони здоров’я України "Про затвердження Переліку наукових досліджень та розробок, що виконуватимуться у 2020 році", тепер ЗВО, заклади післядипломної освіти та наукові установи, які отримали державне фінансування на наукові дослідження, повинні притримуватися певних науково-публікаційних вимог.

Науково-публікаційні вимоги згідно наказу Міністерства охорони здоров’я України "Про затвердження Переліку наукових досліджень та розробок, що виконуватимуться у 2020 році"

► З дослідження, що отримало державне фінансування, має бути опубліковано не менше 1 статті у виданнях, що індексуються у базі даних Web of Science та/або Scopus, та віднесених до першого, другого, третього і четвертого квартилів (Q1, Q2, Q3, Q4), відповідно до класифікації SCImago Journal and Country Rank або Journal Citation Reports. Потрібно обов’язково позначити у роботі, що вона виконувалась за грошової підтримки держави.

  • фінансування більше 1 млн грн – потрібно опублікувати не менше однієї статті у журналах, які входять до Q1, Q2, Q3.  
  • фінансування менше 1 млн грн – не менше однієї статті у журналах, які віднесені до Q1, Q2, Q3, Q4.

► Щорічно до 5 грудня подавати копії статей, які мають індексацію у базах даних Web of Science та/або Scopus, опубліковані у журналах (Q1, Q2, Q3, Q4) відповідно до класифікації SCImago Journal and Country Rank або Journal Citation Reports.

► Управління внутрішнього аудиту буде перевіряти ЗВО та наукові установи, які не подали копії статей, опублікованих у базах даних Web of Science та/або Scopus, у виданнях, які віднесені до Q1, Q2, Q3, Q4. 

► Між МОЗ та ЗВО/наукова установа укладають нову угоду про доопрацювання дослідження, якщо після закінчення терміну виконання наукової роботи, яка отримала державне фінансування не було опубліковано жодної статті у журналі Q1, Q2, Q3, Q4, який індексується у базі даних Web of Science та/або Scopus.

► Якщо протягом року не було опубліковано жодної статті, керівника проєкта забороняється допускати до конкурсного відбору наукових досліджень та розробок керівника протягом року.

Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал про звіт МОН про розвиток наукової сфери.

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також