Цього року відбудеться державна атестація діяльності ЗВО, що підпорядковуються Міністерству освіти і науки України. Початок прийому документів запланований на серпень 2020 року. Закладам потрібно подати інформаційні матеріали за 2015 – 2019 роки. Про цю новину повідомила Юлія Безвершенко, яка є генеральним директором директорату наук та інновацій.

На ЗВО чекає державна атестація наукових напрямів

Факти про атестацію

  • Перша атестація повинна була відбутися в кінці 2019 року, однак вона була призупинена у зв’язку з донабором вітчизняних та зарубіжних експертів.
  • Було прийнято рішення розпочати перевірку за чинним нормативними документами і поки не змінювати порядок та методику.
  • Наукові напрями, що будуть відноситися до кваліфікаційних груп А або Б, отримують базове фінансування.
  • За матеріалами, що були подані, було проведено тестування системи атестації, що допомогло виявити важливі питання. Вони будуть уточнені в листі-роз’яснені, що розішлють по ЗВО. Також будуть організовані вебінари для учасників атестації та експертів.
  • Подані матеріали будуть ретельно перевірятися.
  • Неправдиві відомості – причина для того, щоб визнати, що ЗВО не пройшло атестацію за певним науковим напрямом.
  • У найближчий час ми очікуємо наказ МОН зі всією офіційною інформацією щодо дати проведення тощо.
  • ЗВО матимуть 45 днів для того, щоб підготувати матеріали для подання.
  • Атестація має завершитися в кінці осені.

Як зазначила Юлія Безвершенко, після підбиття підсумків атестації, МОН зосередиться на тому, щоб вдосконалити методику та порядок проведення перевірки.

 

"Ми відкриті до змін, і нам вже надходять пропозиції стосовно них. Але ми розуміємо, що розпочавши процес вдосконалення, атестація знову може затягтися. А цього не можна дозволити".

Нагадаємо, що вийшов матеріал «Добірка актуальних новин у сфері наукометрії та науки».

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також