Наша редакція вже писала раніше, що Національний фонд досліджень України розпочав свою діяльність та оголосив про початок перших конкурсів. У цьому матеріалі ми хочемо розказати більш детально про усі напрямки, які охоплює у своїй роботі Фонд досліджень.

Напрямки роботи Національного фонду досліджень України

Наукові дослідження і розробки

Національний фонд досліджень відбирає за допомогою конкурсу наукові проєкти та забезпечує їхнє фінансування. Дослідження мають нести фундаментальний, прикладний та експериментальний характер в усіх наукових галузях. Фонд формує базу учасників усіх конкурсів для аналізу та систематизації проведених досліджень, отриманих результатів.

Покращення технічної бази та наукової інфраструктури

Одним із основних напрямків роботи Нацфонду є забезпечення матеріально-технічної бази для наукової діяльності. Це необхідно для того, щоб наші вчені могли користуватися прогресивним обладнанням, виконуючи свої дослідження. Окрім цього, важливим завданням є створення наукової інфраструктури в нашій державі та її інтеграція у міжнародний вчений простір.

Наукове співробітництво

Фонд займається тим, що сприяє фінансуванню спільних проєктів між науковими установами та ЗВО. Його завданням є розвиток як вітчизняної, так і міжнародної наукової співпраці. А також покращення можливості вченої мобільності, участі наших дослідників у міжнародних конференціях, симпозіумах тощо. 

Трансфер знань та популяризація науки

Національний фонд надає фінансування заходам, які направлені на трансфер та поширення науки, адже розуміє, що у нашому світі знання є тим цінним ресурсом, який допомагає підтримувати конкурентну перевагу в змаганні за лідерство. 

Дослідження молодих вчених

Молоді вчені – це потенціал держави. Розуміючи це, Національний фонд розглядає підтримку вченої молоді на перспективній основі, заохочуючи її до наукової діяльності.

Інші напрямки

Нацфонд надає фінансову підтримку іншим дослідницьким проєктам, які є важливими для певних економічних галузей держави. Ці проєкти визначаються Науковою радою фонду.  

Інформацію для підготовки цього матеріалу було взято з сайту Національного фонду досліджень

Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал про конкурс на премію для жінок у науці. 

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також