Нещодавно, згідно з проєктом Указу Президента України, було постановлено затвердити проєкт Положення про Національну премію України імені Бориса Патона та низку актів Президента України.

Документ оприлюднено для громадського обговорення, яке буде тривати до 25 серпня 2021 року. 

Національна премія України ім. Бориса Патона. Що передбачає Положення про нагороду?

Що передбачає Положення? Які деталі отримання Премії?

Щороку Комітет з Державних премій України в галузі науки і техніки проводить конкурс, за результатами якого присуджуються до 15 Національних премій України імені Бориса Патона, з яких не більше чотирьох – за роботи, що становлять державну таємницю.

Грошова частина кожної Національної премії складає 100 мінімальних заробітних плат, визначених у встановленому порядку на початок року, у якому вона  присуджується.

Нагорода може бути присуджена громадянину України, іноземцю, особі без громадянства лише один раз за життя.

Премія може бути присуджена посмертно.

Національна премія України імені Бориса Патона є державною нагородою України, яка присуджується за:

  • видатні наукові дослідження, які сприяють подальшому розвитку гуманітарних, природничих і технічних наук, позитивно впливають на суспільний прогрес і утверджують високий авторитет вітчизняної науки у світі;
  • розроблення та впровадження нової техніки, матеріалів і технологій, нових способів і методів лікування та профілактики захворювань, що відповідають рівню світових досягнень;
  • роботи, які становлять значний внесок у вирішення проблем охорони навколишнього природного середовища та забезпечення екологічної безпеки;
  • створення підручників для закладів загальної середньої освіти, професійної (професійно-технічної) освіти, фахової передвищої освіти, вищої освіти, що відповідають сучасним вимогам і сприяють ефективному опануванню знань, істотно впливають на поліпшення підготовки майбутніх спеціалістів.

З усіма деталями документу можна ознайомитися за посиланням.

Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал «Гайд з програмних забезпечень для роботи з бібліографічними списками (Zotero, Mendeley, EndNote)».

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також