МОН планує знову розпочати співпрацю з вченими з США, відновивши конкурси двосторонніх дослідницьких проєктів. Угоду планують продовжити на наступні п’ять років.

МОН планує знову розпочати співпрацю з вченими з США

Уряд України ухвалив Проєкт закону про продовження дії Угоди з США, який був раніше розроблений МОН. Тепер будемо очікувати на його прийняття Верховною Радою.

 

Як зазначила Міністр освіти і науки Ганна Новосад, МОН розробляє стратегію інтеграції України у міжнародний науковий світ, і саме активна присутність у наукових закордонних проєктах, є одним із способів реалізації стратегії. Україна підписала Угоду з США ще у 2006 році, але лише зараз, завдяки активізації процесів наукового співробітництва, спільні роботи стають реальністю. В планах Міністерства активізація й інших можливостей для спільних робіт з різними країнами у науково-технологічній сфері. 

Форми співпраці

  • Спільні наукові дослідження, семінари та зустрічі.
  • Активний обмін між вченими країн та науковою інформацією.
  • Підготовка дослідників та фахівців.

У майбутньому у Міністерства є намір розвивати пряму комунікацію з урядовими структурами, ЗВО, науковими установами, приватними організаціями США. А вже цього року планується засідання спільної робочої групи з науково-технологічних питань, де будуть укладатися рішення щодо початку конкурсу двосторонніх дослідницьких проєктів. Ганна Новосад сподівається на підтримку Верховної Ради та Президента.

Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал про початок роботи Національного фонду досліджень вже цієї весни.

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також