Вплив наукометричних баз даних Scopus та Web of Science продовжує полонити науковий світ. Сьогодні ми розглянемо, в яких країнах ці платформи більше представлені у пошукових запитах за допомогою аналітики Google Trends.

Починаючи з 2004 року і до сьогодні запити цих платформ розташовувалися таким чином.

Можна відслідкувати тенденцію, що журналами, які входять до WoS, більше цікавляться вчені з Північної Америки, частково Азії та Європи, коли Scopus цікавить науковців з майже всієї Європи, великої частини Азії, Південної Америки та Африки.   

Давайте розглянемо детальніше, в якому процентному співвідношенні країни цікавляться тою чи іншою базою даних.

WEB OF SCIENCE

 

SCOPUS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Досліджуючи пошукові запити протягом останніх 12 місяців, можна побачити, що картина суттєво не змінилась. Окрім Китаю та Ісландії, які втратили своє активне забарвлення, і, можливо, певним чином цікавість в публікаціях у Web of Science. Причиною цього може бути активний розвиток покриття та публікаційного впливу бази даних Scopus. 

Нагадаємо, нещодавно вийшло відео про основні метрики Scopus.

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також